Inter skončil definitívne druhý, Škriniar začal opäť len na lavičke

nedeľa, 2. august 2020 09:23 | Autor: TASR

Gólové oslavy futbalistov Interu
Gólové oslavy futbalistov Interu | zdroj: TASR

Rím 1. augusta (TASR) - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v záverečnom 38. kole talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo 2:0 a zabezpečili si druhé miesto v tabuľke.

Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za Inter v 78. minúte. Ciro Immobile strelil pri prehre Lazia Rím 1:3 na pôde Neapola 36. gól v sezóne a vyrovnal rekord Gonzala Higuaina z ročníka 2015/2016. Stanislav Lobotka hral za Neapol do 79. minúty.

Interu v lombardskom derby v priamom súboji o druhé miesto skvele vyšiel úvod a už v druhej minúte sa ujal vedenia zásluhou Danila D'Ambrosia. V 20. minúte zvýšil náskok "nerazzurri" utešenou strelou spoza šestnástky Ashley Young. Atalanta sa nestala prvým tímom najvyššej talianskej súťaže od roku 1951, ktorý počas sezóny dosiahol métu 100 gólov. K pokoreniu hranice jej chýbali dva presné zásahy. Zahrá si však spoločne s Juventusom Turín, Interom a Laziom opäť v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Už istý šampión Juventus v zostave bez Cristiana Ronalda prehral doma s AS Rím 1:3. Portugalského reprezentanta tréner Maurizio Sarri nezaradil na zápasovú súpisku, šetril ho na osemfinálovú odvetu Ligy majstrov proti francúzskemu Olympique Lyon (7. augusta). Zlatan Ibrahimovič prispel gólom k víťazstvu AC Miláno nad Cagliari 3:0, v prvom polčase nepremenil pokutový kop. AC Miláno, AS Rím a víťaz Talianskeho pohára Neapol sa v novej sezóne predstavia v Európskej lige UEFA.

Brescia v základnej jedenástke so slovenským stredopoliarom Nikolasom Špalekom remizovala so Sampdoriou Janov 1:1. Špalek hral do 58. minúty.