Dvojgólový Ovečkin, Tampa s Černákom suverénna

štvrtok, 30. júl 2020 07:05 | Autor: TASR

Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin | zdroj: TASR

Toronto 30. júla (TASR) - Hokejisti Tampy Bay triumfovali v stredajšom prípravnom zápase pred play off NHL v Toronte nad Floridou 5:0.

Slovenský obranca Erik Černák odohral v prvej obrannej dvojici Lightning takmer 14 minút, pripísal si tri strely na bránku a štyri trestné minúty. Úradovala prvá útočná formácia, dva góly strelili Brayden Point (2+2) aj Nikita Kučerov (2+1), trikrát asistoval Ondřej Palát (0+3).

Prvou hviezdou zápasu Washingtonu s Carolinou sa stal kapitán Capitals Alexander Ovečkin. Ruský útočník sa podieľal na víťazstve 3:2 dvoma gólmi a asistenciou. Richard Pánik sa predstavil vo štvrtej formácii Washingtonu, odohral 11:05 minúty a mal mínusový bod.

V Edmontone si Colorado poradilo s Minnesotou 3:2. Úradujúci držiteľ Stanleyho pohára St. Louis podľahol Chicagu 0:4. Troma bodmi sa blysol český útočník Dominik Kubalík, ktorý k dvom zásahom pridal asistenciu.