Tatarov gól Montrealu nestačil, v prvom prípravnom zápase podľahol Torontu

streda, 29. júl 2020 07:15 | Autor: TASR

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar | zdroj: TASR

Edmonton/Toronto 29. júla (TASR) - Zámorská NHL sa rozbehla v noci na stredu po vyše štvormesačnej prestávke zavinenej pandémiou koronavírusu tromi prípravnými zápasmi.

Slovenskému hokejistovi Tomášovi Tatarovi sa hneď v prvom vystúpení podarilo zapísať do streleckej listiny, gól 29-ročného krídelníka z 37. minúty však Montrealu nestačil a v kanadskom derby podľahol Torontu 2:4.

Canadiens prestrieľali súpera 30:23, no až dvakrát inkasovali počas vlastnej presilovky, pričom sami nevyužili ani jednu zo šiestich početných výhod.

V úplne prvom stretnutí po reštarte si v torontskej Scotiabank Arene poradila Philadelphia s Pittsburghom 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 63. minúte Scott Laughton.