Main Content

VIDEO: Greguš pri oboch góloch Minnesoty! Jeho tím postúpil do osemfinále

štvrtok, 23. júl 2020 08:11 | Autor: TASR

Ján Greguš
Ján Greguš | zdroj: TASR

Orlando 23. júla (TASR) - Futbalisti Minnesoty United remizovali v dueli D-skupiny turnaja "MLS je späť" na Floride s Coloradom Rapids 2:2 a z druhého miesta tabuľky si zaistili postup do osemfinále.

V zostave United absolvoval celý zápas slovenský reprezentant Ján Greguš, ktorý mal prsty v oboch góloch svojho tímu. V 36. minúte usmernil jeho strieľaný center z priameho kopu do bránky Ethan Finlay a o sedem minút neskôr bol Greguš pri zrode ďalšej gólovej akcie Minnesoty. Na pravom krídle poslal ideálnu loptu do šestnástky na nabiehajúceho Romaina Metanirea a po jeho spätnej prihrávke strelil Finlay zblízka svoj druhý gól v zápase.

Víťazom D-skupiny sa stal Sporting Kansas FC so ziskom 6 bodov, druhá Minnesota ich nazbierala päť. Real Salt Lake v kádri s Albertom Rusnákom skončil tretí a taktiež postúpil do vyraďovacej fázy. Do osemfinále sa kvalifikujú z každej šiestich skupín prvé dva tímy a štyri najlepšie z tretích miest.

Sezónu MLS prerušili v marci po vypuknutí pandémie po tom, ako tímy odohrali iba dve kolá. Výsledky prebiehajúceho turnaja sa započítavajú do základnej časti súťaže, ktorá má neskôr pokračovať zápasmi na štadiónoch jednotlivých účastníkov, a po nej plánujú odohrať tradične aj vyraďovaciu časť. Víťaz turnaja "MLS je späť" získa miestenku do Ligy majstrov CONCACAF.