Main Content

VIDEO: VAR začína byť v Premier League na smiech. Pozrite si neuznaný gól Sakha

Minulotýždňové štvrtkové zápasy Premier League medzi Bournemouthom s Tottenhamom, Evertonom so Southamptonom a Aston Villou s Manchestrom United priniesli tri kontroverzné verdikty VAR, ktoré boli následne oficiálne uznané ako chybné a tak mnohí dúfali, že cez víkend nebude táto čierna séria nezdarov pokračovať.

V realite to však vyzeralo inak, nakoľko zápas Aston Villy s Crystal Palace priniesol ďalší mimoriadne kontroverzný moment, keď VAR neuznal gól hráča hostí Mamadoua Sakha, ktorý vraj bol docielený úmyselne rukou. Sakho, ktorý v skutočnosti dopravil loptu do brány ramenom a zjavne bez úmyslu, nakoľko lopta sa od jeho ramena odrazila v hlavičkovom súboji, neveril vlastným očiam a na adresu VAR sa preto pochopiteľne strhla ďalšia vlna kritiky.

Mimochodom tento moment výrazne pomohol domácej Aston Ville, ktorá bojuje o záchranu. Neuznaný gól hostí jej totiž umožnil dostať sa následne do vedenia a napokon vyhrať 2-0. Pred zvyšnými troma kolami je teda ešte stále v hre o udržanie sa v sútaži.

Náš youtubeOdoberať