Main Content

Úžasný krok organizátorov Wimbledonu. Hráčom dajú 10 miliónov libier

sobota, 11. júl 2020 09:53 | Autor: TASR

Wimbledon
Wimbledon | zdroj: © TASR

Londýn 11. júla (TASR) - Organizátori tenisového Wimbledonu si vyslúžili veľké uznanie za rozhodnutie vyplatiť dotáciu 10 miliónov libier 620 hráčom napriek tomu, že sa turnaj pre pandémiu koronavírusu nekonal.

All England Club vyplatí každému "účastníkovi" hlavnej súťaže podľa rebríčka 25.000 libier a 12.500 libier hráčom, ktorí mali nastúpiť v kvalifikácii.

Wimbledon sa tento rok neodohral prvýkrát od druhej svetovej vojny. Práve tento víkend mal na programe finále. "Úžasná správa. Wimbledon ukázal najvyššiu úroveň, je to líder nášho športu," prejavila vďačnosť bývalá svetová jednotka Kim Clijstersová. "Vieme, že uplynulé mesiace boli pre hráčov veľmi znepokojujúce a plné neistoty. Mnohí očakávali príjem z účasti vo Wimbledone a na základe svojho postavenia v rebríčku. Namiesto toho čelili finančným ťažkostiam. Teší nás, že naša poistná politika nás dostala do pozície, ktorá nám umožňuje odovzdať čiastku hráčom, ktorí tvrdo pracovali na svojom postavení," zverejnil výkonný riaditeľ All England Clubu Richard Lewis.

Budúcoročná edícia Wibledonu sa bude hrať od 28. júna do 11. júla. Správu priniesla agentúra AFP.

 

Náš youtubeOdoberať