Main Content

Dukla Trenčín sa posilnila o produktívneho Fína

štvrtok, 2. júl 2020 17:22 | Autor: TASR

Dukla Trenčín - logo
Dukla Trenčín - logo | zdroj: Instagram

Trenčín 2. júla (TASR) - Tipsportligový hokejový klub HK Dukla Trenčín angažoval 25-ročného fínskeho útočníka Janneho Kettunena. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Univerzálny útočník doteraz pôsobil iba vo fínskych ligách, po príchode do Trenčína si prvýkrát vyskúša pozíciu legionára. Sezóna 2019/2020 bola pre neho individuálne najvydarenejšia.

View this post on Instagram

💥 Vitaj v Dukle Trenčín, JANNE KETTUNEN! 💥 Včera bolo oficiálne potvrdené, že 2. októbra 2020 nám odštartuje nový ročník najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku, a preto je načase predstaviť vám, kto bude obliekať žlto-červený dres. Začneme fínskym kreatívnym centrom Janne Kettunenom. V poslednej sezóne išiel ako píla a v lige Mestis mal viac než bod na zápas. To, že sme si správne vybrali a ide o kvalitného hráča, nam potvrdil aj náš odchovanec Tomáš Záborský, ktorý vo Fínsku pôsobí a už má čo-to odplávané v tamojších jazerách. Pripravené už máme pre vás aj ďalšie mená, o ktorých vás budeme informovať v najbližších dňoch. Tipnite si, kto bude ďalší. #duklatrencin

A post shared by HK Dukla Trenčín (@dukla.trencin) on

Pôsobil v nej v druhej najvyššej fínskej lige Mestis. Stal sa najproduktívnejším hráčom mužstva KeuPa Keuruu HT a bol piaty v poradí produktivity celej súťaže. V 45 zápasoch získal 49 kanadských bodov za 23 gólov a 26 asistencií, ku ktorým pridal aj osem plusových bodov v hodnotení plus/mínus.

Náš youtubeOdoberať