Main Content

AKTUALITA: Robben sa vracia z futbalového dôchodku! Oznámil meno nového klubu

nedeľa, 28. jún 2020 07:03 | Autor: Martin Gregor

Arjen Robben
Arjen Robben | zdroj: Instagram FC Groningen

Mimoriadne populárny holandský futbalista Arjen Robben, ktorý minulý rok ukončil aktívnu hráčsku kariéru, sa rozhodol vrátiť do futbalového kolotoča. 36-ročný krídelník si zahrá za klub, v ktorom vyrastal.

Staronovým zamestnávateľom 96-násobného reprezentanta Oranjes sa stal FC Groningen, mužstvo z Eredivisie, v ktorom pôsobil v úvode svojej kariéry medzi rokmi 2000 až 2002 a otvorilo mu dvere do veľkého futbalu. Groningen je zároveň dá sa povedať jeho rodným mestom, nakoľko Bedum, kde sa narodil, je jeho predmestím.

O možnosti návratu Robbena do tohto klubu sa špekulovalo už v roku 2018, kedy fanúšikovia Groningenu zorganizovali veľkú petíciu, v rámci ktorej zbierali podpisy lobujúce  za jeho návrat. Robben sa však po konci v Bayerne Mníchov, kde získal 8 ligových titulov a trofej pre víťaza Ligy majstrov napokon rozhodol ukončiť kariéru.

,,Tento klub mi pomohol v ťažkých časoch. Veľa som o tom premýšľal a myslím si, že mu viem teraz pomôcť ja. Hovoril som s mnohými ľuďmi v tíme a fanúšikovia zorganizovali kampaň “Arjen, nasleduj svoje srdce”. To všetko ma naštartovalo k tomu, že je to moja nová misia. Pracujem teda na mojom návrate. Či uspejem, to naozaj neviem. Avšak určite mi nechýba motivácia. Je môj sen opäť obliekať dres FC Groningen,” povedal pre klubový web.

Náš youtubeOdoberať