Main Content

Slovan Bratislava bude v Lige majstrov nasadený: ZOZNAM možných súperov

pondelok, 22. jún 2020 14:17 | Autor: Filip Chudý

Slovan Bratislava v Lige majstrov
Slovan Bratislava v Lige majstrov | zdroj: TASR

Slovenský majster bude v 1. predkole Ligy majstrov nasadený. Pozreli sme sa na to, akých súperov môže dostať.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava obhájili majstrovský titul, čím si zabezpečili miestenku do 1. predkola Ligy majstrov. Vďaka pre nich pozitívnemu vývoju v ostatných súťažiach už teraz vedia, že budú vo svojom úvodnom predkole nasadení.

Spolu s nimi majú túto istotu aj Celtic Glasgow (Škótsko), FK Astana (Kazachstan), Ludogorec Razgrad (Bulharsko), Crvena zvezda Belehrad (Srbsko), Karabach Agdam (Azerbajdžan), Molde FK (Nórsko), Šerif Tiraspoľ (Moldavsko), Ferencvaros Budapešť (Maďarsko), FC Dundalk (Írsko) a Suduva Marijampole (Litva).

Okrem litovského majstra majú všetci menovaní vyššie koeficienty ako Slovan, čiže sú potencionálni súperi pre belasých v ďalších predkolách, keďže tam by už mal byť náš majster nenasadený. Do tohto zoznamu majú veľkú šancu pribudnúť aj Legia Varšava (Poľsko) s Maccabi Tel Aviv (Izrael), keďže majú blízko k titulom. A vyššie koeficienty môžu mať aj majstri Rumunska a Slovinska.

Neobsadených medzi nasadenými je ešte šesť pozícií. Na hrane je napr. Omonia Nikózia (Cyprus) a Vardar Skopje (Severné Macedónsko). Tí teda ešte môžu byť súpermi slovanistov hneď v 1. predkole LM. Je pravdepodobné, že spomedzi známejších klubov do horšej polovice spadne napr. švédsky majster Djurgarden IF, čo by bol asi neželaný protivník.

Zoznam zatiaľ istých nenasadených v 1. predkole LM

Ide teda už o potvrdené možnosti súperov, ktorých Slovan môže dostať.

Flora Tallinn (Estónsko)
Dinamo Brest (Bielorusko)
FC Riga (Lotyšsko)
Connah´s Quay (Wales)
Europa FC (Gibraltár)
KI Klaksvik (Faerské ostrovy)
KR Reykjavík (Island)
KuPS Kuopio (Fínsko)
FC Floriana (Malta)
majster Čiernej Hory

Náš youtubeOdoberať