Obrovskú krivdu cítia po včerajšom zápase Premier League medzi Aston Villou a Sheffieldom United (0-0) hráči hostí, ktorým bol upretý regulárny gól, ktorý strelili v 42. minúte. Ako totiž môžete vidieť na opakovaných záberoch, v onej minúte brankár domáceho celku Nór Orjan Nyland zjavne prešiel s loptou v náručí za bránkovú čiaru.

V tomto momente zlyhala predovšetkým technológia, ktorá by mala tieto situácie riešiť za rozhodcov. Systém VAR však rozhodcom nesignalizoval, že lopta prešla bránkovú čiaru. Spoločnosť Hawk-eye Innovations dokonca sama priznala, že jej zariadenie tentokrát zlyhalo a ospravedlnila sa klubu Sheffield United. Firma skonštatovala, že prvýkrát za zhruba 9000 zápasov, v ktorých bola technológia použitá, sa stalo, že jej kamery nedokázali identifikovať loptu za čiarou ani z jednej zo siedmich pozícii, kde boli umiestnené jej kamery - vo všetkých prípadoch sa totiž pred loptou mali nachádzať prekážky - hráči respektíve konštrukcia brány.