Main Content

FOTO: Zdeno Chára vyzýva k podpisu petície. Smrť Floyda ho šokovala

Zdeno Chára sa ako mimoriadne rešpektovaná osoba v NHL rozhodol aktívne zapojiť do aktivít na podporu hnutia žiadajúceho férové vyšetrenie šokujúcej smrti Geoerga Floyda.

Zdeno Chára, George Floyd, petícia
Zdeno Chára, George Floyd, petícia | zdroj: TASR, Instagram

Zbytočná smrť, ktorú tomuto Afroameričanovi spôsobil policajt v Minneapolis, ktorý mu pri zatýkaní držal koleno na krku viac než 8 minút, čím ho zadusil, vyvolala protesty v uliciach volajúce po rasovej rovnosti v USA.

Do manifestu sa okrem Cháru rozhodli zapojiť aj ďalšie hviezdy NHL ako Logan Couture či Balke Wheeler. Všetko to však odštartoval útočník San Jose Evander Kane

View this post on Instagram

http://chng.it/tqBsYrtHTk

A post shared by Zdeno Chara (@zeechara33) on

"Dnešným dňom musíme začať riešiť problémom, pri ktorom sa už nedá dlhšie mlčať. Nikto by nemal čeliť strachu a neustálej nespravodlivosti, ktorú každý deň zažívajú menšiny v USA a na celom svete.

Všetci športovci, amasádori, celý náš tím, stojíme pri sebe a žiadame spravodlivosť pre Georgea Floyda a mnohých ďalších. Žiadame všetkých, ktorí s nami súhlasia, aby sa pripojili, nielen slovami, ale aj mierumilovnými činmi.

Na začiatok sa pripojte tým, že podpíšete petíciu za spravodlivosť pre Georgea Floyda," uvádza sa v deklarácii, ktorú publikoval Chára na svojom Instagrame. 

Hnutie #BlackLivesMatter, ktoré bujuje za rovnoprávnosť v USA, sa rozhodol podporiť aj klub Liverpool FC. Viac sa dozviete tu:

Náš youtubeOdoberať