Main Content

VIDEO: Sanchovi nie je zlá situácia v USA ľahostajná: Do sveta poslal jasný odkaz

Jadon Sancho patrí medzi najpopulárnejších mladých futbalistov planéty, no popri svojej profesii sa zjavne stíha venovať aj dianiu vo svete. Zjavne sa ho osobne dotkla tragédia v USA, ktorá eskaluje v týchto dňoch do veľkých nepokojov. 

Po eskalácii napätia v USA po šokujúcej smrti Afroameričana Georgeho Floyda, ktorú zapríčinil policajt  Derek Chauvin, ktorý mu nepochopiteľne bez náznaku vzdoru zo strany Floyda držal koleno priložené na krku 8 minút a 46 sekúnd, čím spôsobil jeho smrť, sa Sancho pridal k hnutiu žiadajúcemu spravodlivý trest za túto vraždu.

Dal to najavo odkazom "Justice for George Floyd", ktorý mal napísaný na tričku pod svojim dresom počas zápasu Borussie Dortmund na pôde Paderbornu (1-6). Mladý len 20-ročný Angličan strelil hetrik a odkaz ukázal po jeho prvom presnom zásahu. 

Sancho sa k téme vyjadril následne aj na Twitteri. ,,Strelil som prvý hetrik ako profesionál. Bol to pre mňa veľmi sladký moment, avšak sú to omnoho dôležitejšie veci, ktoré sa dnes dejú vo svete. Musíme adresovať našu pomoc a prispieť k zmene. Spoločne sme silnejší, musíme sa zjednotiť. Bojujme za spravodlivosť. Spoločne sme silnejší!". 

Náš youtubeOdoberať