Main Content

VIDEO: Nie je vám jasný formát play-off NHL? Pozrite si túto animáciu

V priebehu tohto týždňa sa defintívne rozhodlo, že tohtoročné play-off NHL bude mať netradičný formát 24 účastníkov. Ak ste však doteraz nepochopili, akým spôsobom sa bude hrať, oficiálny YouTube kanál NHL.com k tomu pripravil výbornú animáciu.

Zhrnúť si to však môžeme ešte raz aj formou textu: Do play-off postupuje 12 tímov z oboch konferencii. Tímy na prvých štyroch priečkach oboch konferencii majú istý postup do 2. kola. Aby však zbytočne nevyčkávali, zahrajú si v rámci svojich konferencii miniturnaj (každý s každým jeden zápas), ktorý rozhodne o ich nasadení v druhom kole, čiže o tom, či pôjdu do druhého kola z prvej, druhej, tretej alebo štvrtej priečky.

Tímy na 5. až 12. miestach nedokončenej základnej časti čaká 1. kolo vo formáte piaty s dvanástym, šiesty s jedenástym a tak ďalej. Prvé kolo sa však bude hrať len na tri víťazné zápasy. Uvidíme v ňom napríklad aj Montreal Canadiens Tomáša Tatara, ktorý si zahrá proti Pittsburghu či Toronto s Martinčinom, ktoré narazí na Columbus.

V druhom kole majú istú účasť Richard Pánik (Washington), Zdeno Chára a Jaroslav Halák (Boston), Erik Černák (Tampa Bay) či Andrej Sekera (Dallas), ktorých na úvod čaká spomínaný miniturnaj najlepších štyroch. 

Náš youtubeOdoberať