26. mája 2018, teda presne pred 2 rokmi, sa v Kyjeve konalo v poradí 63. finále Ligy majstrov. Stretli sa v ňom Real Madrid a Liverpool FC (3-1). O jeho vývoji rozhodli najmä chyby brankára The Reds Lloriusa Kariusa a dva góly Garetha Balea. Ten prvý a zároveň víťazný zaznamenala superstar z Walesu nádherným akrobatickým spôsobom po centri Brazílčana Marcela.

Na ihrisku bol Bale pritom len tri minúty, keď krátko predtým vystriedal Isca. Bale týmto spôsobom opäť potvrdil, akým významný je pre Biely balet, v ktorom ani dva roky od tohto momentu stále nemá "na ružiach ustlaté", hoci zaň strelil niekoľko extrémne dôležitých gólov.