Main Content

Jurgen Klopp o prvom tréningu The Reds: Ako prvý deň v škole!

štvrtok, 21. máj 2020 07:29 | Autor: TASR

Jürgen Klopp a hráči Liverpoolu
Jürgen Klopp a hráči Liverpoolu | zdroj: TASR

Liverpool 20. mája (TASR) - Tréner futbalistov FC Liverpool Jürgen Klopp prirovnal návrat k bezkontaktným tréningom v anglickej lige k "prvému dňu v škole."

Jeho zverenci sa v stredu vrátili na trávniky tréningového centra Melwood a pripravovali sa v malých skupinách. "Vstal som ešte skôr ako zvyčajne a potom som si uvedomil, že je to môj prvý deň. Cítil som sa, ako keď som bol prvý deň v škole. U mňa to bolo už pred 46 rokmi, no teraz to bolo podobné," citoval nemeckého kouča portál BBC.

Uvoľňovanie opatrení vo Veľkej Británii umožnilo klubom opäť spoločne trénovať, no len bezkontaktne, v malých skupinách a pri dodržaní prísneho hygienického protokolu.

Liverpool takto trénoval prvýkrát od vypuknutia pandémie nového koronavírusu, pre ktorú prerušili 13. marca futbalové súťaže v krajine. Do konca Premier League zostáva odohrať 92 duelov, reštartovať by ju mali v priebehu júna. Liverpool má na čele tabuľky priepastný 25-bodový náskok pred Manchestrom City a na dosah zisk prvého titulu od roku 1990.

"Nevieme, koľko máme času na prípravu, ale musíme ho využiť, prichystať sa na záver sezóny a tiež na tú ďalšiu. Nemyslím si, že medzi nimi bude dlhá pauza. Takže je to pre nás taká predsezónna príprava," dodal Klopp.

Náš youtubeOdoberať