Občas to žreb ligy zariadi tak, že v poslednom zápase sezóny sa proti sebe postavia dva tímy, ktoré bojujú o majstrovský titul. Presne tak to vyzeralo v sezóne 2013/2014 v španielskej La Lige. Posledný zápas medzi Barcelonou a Atleticom Madrid bol v podstate finále, avšak s tým rozdielom, že Atleticu stačila na zisk titulu remíza a Barcelona musela vyhrať.

Ostrosledovaný zápas na do posledného miesta vypredanom katalánskom Camp Nou napokon skončil napriek hernej prevahe domácich remízou (1-1) a Katalánci sa tak museli zmieriť s druhým miestom. Kým na strane domácich skóroval v 33. minúte Luis Suarez, rozhodujúci gól zariadil vyrovnaním na 1-1 v 49. minúte hosťujúci Diego Godín. V prípade Atletica Madrid išlo o 10 titul v histórii klubu a prvý od sezóny 1995/96.