Main Content

Hapal sa už teší na prácu: Musíme urobiť všetko, aby sa začalo hrať

utorok, 12. máj 2020 15:15 | Autor: TASR

Pavel Hapal
Pavel Hapal | zdroj: TASR

Bratislava 12. mája (TASR) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal využil pracovné povolenie a pricestoval na Slovensko z Českej republiky. Na utorkovom brífingu v Bratislave uviedol, že všetci reprezentanti sú zdraví a tešia sa na rozbeh súťaží.

Hapal sa pred príchodom na Slovensko najskôr nechal testovať na koronavírus. "Môj test bol negatívny. Nemohol som dlho nikam cestovať, ani na Slovensko. Až dnes som využil pracovné povolenie na to, aby som mohol prísť bez toho, že by som musel potom ísť do karantény. Zdravý som nielen ja, ale aj moja rodina. Verejnosť však viac zaujíma zdravotný stav hráčov, s ktorými každý týždeň pravidelne komunikujeme. Všetci sú zdraví a tešia sa na svoju prácu. Veria, že sa konečne začne hrať," povedal Hapal.

Počas karantény sa zaoberal futbalom, ale aj domácimi prácami: "Bolo to pre mňa neskutočne ťažké, ale splnil som niekoľko prianí mojej manželke. Upratal som garáž, takže sa z toho tešila najviac ona." Okrem toto pozeral 50-ročný kormidelník aj športové prenosy a sondoval situáciu u reprezentantov: "Sledoval som zápasy našich najbližších súperov. Tréningový proces reprezentantov sme nechali na hráčov, dôverujeme im aj ich klubom. Kluby hráčov nenechali len tak, veľa tímov vybavilo hráčov domácimi trenažérmi a podobne. Ale pre nich táto prestávka trvá už dlho, vrátili by sa najradšej na ihrisko. Verím, že to v krátkom čase nastane aj na Slovensku i v Česku."

Podľa trénera SR nastal čas, aby sa obe ligové súťaže rozbehli v najbližších týždňoch: "Ja si myslím, že musíme pre to urobiť všetko. Začína krásne počasie, pre futbal ideálne. A hráči radšej hrajú ako trénujú. Každý je aj dobre pripravený, pokiaľ nezanedbal individuálnu prípravu. Ligy budú každopádne bez divákov, z toho sme smutní, ale zdravie je prvoradé."

Európska futbalová únia (UEFA) minulý mesiac predostrela kalendár barážových zápasov o postup na EURO 2020, ktoré je preložené na budúci rok, ale aj zápasov novej edície Ligy národov. Týka sa to aj Slovenska, ktoré sa v baráži o postup na ME stretne s Írskom. V októbri by sa odohrali dva duely Ligy národov a aj jeden barážový. Rovnako by to bolo i v novembrovom asociačnom termíne. Pôvodný termín baráže medzi Slovenskom a Írskom bol 26. marec. Zástupcovia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) poslali UEFA svoj návrh. "Našim záujmom bolo, aby sa najskôr odohrala baráž a potom Liga národov. UEFA však musí rozhodnúť sama, zrejme sa budú sa hrať v dvoch asociačných termínoch tri zápasy," dodal Hapal.

Náš youtubeOdoberať