Takto pred 3 rokmi, 10. mája 2017, sa hral odvetný zápas semifinále Ligy majstrov medzi Atleticom Madrid a Realom Madrid. Domáci pred jeho začiatkom vedeli, že sú vo veľmi zlej východiskovej pozícii, pretože týždeň dozadu prehrali na Stamford Bridge 3-0. V úvode prvého polčasu sa im však podarilo dostať do vedenia 2-0 a tak boli opäť v hre o postup do finále. Ich úsilie však výrazne naštrbil a prakticky odpísal ich postupové šance gól Isca zo 40. minúty, ktorým Biely balet korigoval skóre na 1-2 z jeho pohľadu. Obrovský podiel na ňom mal francúzsky útočník Karim Benzema, ktorý sa dokázal s loptou od rohovej zástavky predrať až pred bránu Los Colchoneros. Nezastavili ho ani traja hráči domácich.