Main Content

Iniesta označil najvplyvnejších ľudí pre svoju kariéru: Pomohli mi byť nielen lepším futbalistom, ale aj človekom

pondelok, 27. apríl 2020 13:55 | Autor: TASR

Andrés Iniesta
Andrés Iniesta | zdroj: © TASR

Barcelona 27. apríla (TASR) - Bývalý španielsky futbalový reprezentant Andrés Iniesta označil za najvplyvnejších ľudí pre svoju kariéru trénerov Louisa van Gaala a Pepa Guardiolu. Niekdajší dlhoročný stredopoliar FC Barcelona to spomenul v rozhovore pre pondelkové vydanie nemeckého magazínu Kicker.

Tridsaťpäťročný Iniesta zamieril v lete 2018 do Japonska, kde oblieka dres Vissel Kobe, predtým pôsobil od mládežníckych čias výlučne iba v katalánskom veľkoklube. "Vždy musím poďakovať najmä mojim trénerom, aj mládežníckym. Pomohli mi byť nielen lepším futbalistom, ale aj človekom," podotkol autor víťazného gólu v predĺžení finále MS 2010 v JAR. "Louis van Gaal je pre mňa mimoriadne dôležitý. Pod ním som debutoval, on mi dal dôveru a spravil zo mňa profesionála. Samozrejme, obdobie s Pepom na lavičke a Xavim, či Lionelom Messim na trávniku bolo najzábavnejšie a prinieslo aj najviac úspechov," pripomenul.

Medzi významné momenty v jeho kariére patrí aj triumf na ME v rokoch 2008 a 2012, či úspech vo všetkých troch španielskych súťažiach v roku 2009. No najžiarivejšou chvíľou jeho kariéry zostane určite záverečný gól afrického šampionátu. "Cítim, že ten gól zasiahol každého v krajine. Dosiahol som niečo, o čom sníva každý futbalista," zaspomínal si niekdajší španielsky reprezentant. Správu priniesla agentúra DPA.