Pred 10 rokmi patril Manchester United k najväčším favoritom na triumf v Lige majstrov. Platilo to však aj o jeho štvrťfinálovom súperovi Bayerne Mníchov a tak táto konfrontácia bola mnohými považovaná za akési malé finále celého ročníka Champions League.

V prvom zápase v Nemecku sa zrodila výhra Bayernu 2-1 a tak bolo pred odvetou všetko otvorené. Červení Diabli sa v prvom polčase odvety na Old Trafforde dostali do vedenia 3-0 a mali karty výborne rozdané. V 50. minúte však prišlo vylúčenie Rafaela, vďaka ktorému sa dostal Bayern do výrazného tlaku. Ten využil na strelenie postupového gól v 74. minúte hviezdny Holanďan Arjen Robben. Patril vôbec medzi jeho najkrajšie v kariére. Bavori napokon dokráčali až do finále, v ktorom prekvapujúco podľahli Interu Miláno