Main Content

TÉMA | Život po Sanchovi: Kto by mohol tento supertalent nahradiť v Dortmunde?

streda, 8. apríl 2020 08:10 | Autor: Jakub Vaverka

Borussia Dortmund
Borussia Dortmund | zdroj: internet

Odchod Jadona Sancha z Borussie Dortmund v letnom prestupovom období začína byť hotovou vecou. Život v BVB ale nekončí. Očakáva sa, že Osy na odchod anglického reprezentanta zareagujú ziskom minimálne jedného poriadne šikovného mladého futbalistu.

 

Jadon Sancho má 20 rokov, za sebou pôsobenie v akadémii Manchestru City, v prvom tíme Borussie Dortmund a v anglickej reprezentácii. V tejto chvíli ho chcú získať všetky európske veľkokluby, pričom najväčšie šance na jeho kúpu majú podľa informácií z tlače a zo zákulisia predovšetkým kluby z Premier League Chelsea a Manchester United. Chelsea pre to, že hrá v Lige majstrov a Sancho jej odmalička fandil, United pre to, že sú ochotní hráčovi splniť všetky finančné požiadavky a ponúknuť mu luxusný niekoľkoročný kontrakt.

Tento článok ale nebude o Sanchovi. Dortmund Jadonovi nechce robiť problémy a očakáva sa, že skutočne pred začiatkom sezóny 2020/2021 odíde. Za koľko? Hovorí sa o čiastke na úrovni približne 115 miliónov libier plus rôzne bonusy. To je suma, za ktorú sa dajú priviesť minimálne 2 alebo 3 skutočne talentovaní hráči, ktorí BVB pozdvihnú.

 

Jedným z nich je Ferran Torres. Torres dáva o sebe vedieť v drese španielskej Valencie, darilo sa mu v Lige majstrov, pravidelne kvalitné výkony podáva aj v La Lige. Nečudo, že ho okrem Dortmundu sleduje aj líder anglickej Premier League Liverpool FC. Do mužstva trénera Luciena Favreho by zapadol bez väčších problémov. Typologicky sa tam totiž veľmi hodí.

Ďalším adeptom je Milot Rashica, ktorý bol jedným z mála dôvodov na radosť v nepodarenej sezóne Werderu Brémy. Rashica má neuveriteľný prehľad v hre, okrem toho, pozná Bundesligu, čiže by nepotreboval dlhý čas na adaptáciu. V hre aj aj nesmierne talentovaný Jonathan David z belgického Gentu, ktorý je v mladom veku prirovnávaný k Thomasovi Mullerovi z Bayernu Mníchov. 

 

Dortmund má momentálne v hľadáčiku aj jeden z najväčších talentov súčasného holandského futbalu menom Calvin Stengs. Stengs je hráčom AZ Alkmaar a keď sledujete jeho hru, nepovedali by ste, že má iba 21 rokov. BVB by sa mohlo pohnúť aj smerom k Emmanuelovi Dennisovi z Brúgg, Cesarovi Gelabertovi, ktorý patrí Realu Madrid či Javairovi Dilsorunovi z konkurenčnej Herthy Berlín.

Tak či onak, možností budú mať predstavitelia Borussie Dortmund v letnom prestupovom období neúrekom. Všetko z vyššie spomenutého môže ostať v hladine teórie, ak sa BVB nakoniec so Sanchom dohodne, že v klube ostane ešte aspoň jeden rok.

Náš youtubeOdoberať