Main Content

Francúzska hviezda na radare Arsenalu, Liverpoolu i Manchestru City: V hre je až 70 miliónov

utorok, 7. apríl 2020 11:03 | Autor: Timotej Gašper

Francúzski futbalisti
Francúzski futbalisti | zdroj: TASR

Utorkové vydanie prestupových špekulácií prinieslo správu, že trojica klubov z Premier League sa v lete pobije o zisk vychádzajúcej hviezdy francúzskeho futbalu. 

Podľa britského plátku The Sun, ktorý denne prináša desiatky prestupových špekulácií, si trojica veľkoklubov z anglickej Premier League vyhliadla možnú letnú posilu. Vzhľadom na aktuálnu nepriaznivú situáciu síce nie je isté, či sa kluby napriek ich finančnej sile odhodlajú v letnom prestupovom období k astronomickým investíciám na nové posily, no ak dokážu ustáť krízu a tiež predať „nepotrebných“ hráčov, určite sa nájdu zdroje aj na kúpu jednej či dvoch posíl. The Sun píše, že najnovším cieľom pre Arsenal, Liverpool aj Manchester City sa stal Houssem Aouar (21), ktorý žiari v Lyone aj vo francúzskej reprezentácií do 21 rokov. 

Aouar je čistokrvným odchovancom Olympiqueu Lyon, v ktorom sa cez mládežnícke výbery dostal do prvého tímu ešte v roku 2016. Primárne stredný záložník vyniká v tvorení aj čítaní hry, vie kvalitne vystreliť a cudzia mu nie je ani defenzívna práca. Francúzsky futbalista s alžírskymi koreňmi bol súčasťou prestupových špekulácií už aj v roku 2019, no ešte bol dosť mladý na veľký kariérny krok vpred. Teraz sa však stal ďalším príkladom fantastickej práce lyonských Levov, ktorí dali futbalovému svetu v posledných rokoch hráčov ako Lacazette, Tolisso, Benzema, Ndombélé, Mendy či Fekir. 

Lyon si mladého stredopoliara neustráži a väčšinou svojim hviezdam v odchode ani nebráni, keďže za nich inkasuje veľmi slušné čiastky. Tento proces by nemal obísť ani Aouara, ktorého cena sa môže vyšplhať až na odhadovaných 70 miliónov eur. Ako informuje The Sun, o mladého stredopoliara sa zaujímal primárne Manchester City, ku ktorému sa postupne v posledných týždňoch pridal aj Liverpool a najnovším záujemcom je Arsenal. 

Náš youtubeOdoberať