Main Content

UFC 249 bude poriadna divočina! Tony riskuje, Namajunas zbrojí na odvetu

utorok, 7. apríl 2020 08:11 | Autor: Marek Ďaďo

UFC logo
UFC logo | zdroj: Pixabay

Dlho sme čakali na oficiálne oznámenie, že Khabib nenastúpi do titulového zápasu turnaja UFC 249. Otázkou taktiež zostávalo, či v prípade jeho absencie bude bojovať aspoň Tony Ferguson. Najväčšia MMA organizácia sveta nám včera dala odpoveď. Tony očividne miluje život „na hrane“. 

To bol deň. Vo včerajších večerných hodinách (respektíve aj dnešných skorých ranných) sme sa konečne dozvedeli, kto bude bojovať na najbližšom veľkom podujatí UFC, ktoré sa uskutoční v pôvodnom termíne, t.j. 18.apríla (miesto konania stále nie je známe). 

Najskôr bolo oznámené, že Khabiba Nurmagomedova (ktorý kvôli opatreniam namierených voči koronavírusu, nebude môcť vycestovať z Ruska) nahradí Justin Gaethje. Americký borec sa o titul dočasného šampióna ľahkej váhy stretne s pôvodným aktérom hlavného súboja, Tonym Fergusonom

Mnohí z nás si myslia, že Ferguson riskuje tak ako nikdy predtým. Prípadná prehra by mohla znamenať, že sa s Khabibom neskôr nestretne o regulárny opasok a prerušila by sa tak aj jeho 12 zápasová šnúra víťazstiev. Na druhej strane, Tony si očividne verí a po súboji s Gaethjem by svoje skóre mohol upraviť na impozantných 26-3.

Gaethje pod značkou UFC odbojoval 6 zápasov, pričom zo 4 z nich odchádzal ako víťaz. Za svoju MMA kariéru zažil iba tie dve prehry. Inak má na konte skvelých 21 výhier. Bude to preňho prvá titulová šanca a môže vďaka nej skutočne veľa získať. 

Aby toho nebolo málo, UFC zverejnila aj ďalšie nadupané zápasy. Prelims kartu uzavrie napríklad duel Francisa N’Gannou s Jairzinhom Rozenstruikom, čo by mal byť atraktívny súboj dvojky a šestky ťažkej váhy. 

Zaujme aj zápas ženskej slamovej váhy medzi jednotkou Jéssicou Andrade a dvojkou v podobe Rose Namajunas. Namajunas vo svojom poslednom zápase (práve s Andrade v máji minulého roka) prišla o titul a svojej súperke bude mať čo vracať.

Celá karta vyzerá nasledovne:

Náš youtubeOdoberať