Main Content

Oktagon BUDE aj v časoch koronavírusu! Táto organizácia skrátka neprestáva udivovať

pondelok, 6. apríl 2020 09:09 | Autor: Marek Ďaďo

Oktagon Underground
Oktagon Underground | zdroj: Oktagon MMA

Všetci z nás sa v týchto športovo nudných časoch nevedia dočkať, kedy sa celá situácia okolo pandémie začne ukľudňovať. Budú to mesiace, počas ktorých môžeme zabudnúť na veľké podujatia, a tak nám bude dobrá snáď každá príležitosť, keď sa v televízii či, na internete, objaví nejaká tá športová akcia. Včera prišla prvá dobrá správa – postará sa o to československý Oktagon. 

Včera večer najväčšia tunajšia MMA organizácia oznámila vznik nového projektu, ktorý pomôže ako nám (minimálne s nudou), tak najmä československým bojovníkom. „Vzhľadom k okolnostiam a nariadeniam vlády, ktoré neumožňuje usporadúvanie akýchkoľvek akcií pre fanúšikov sme vymysleli špeciálny koncept, aby fanúšikovia dostali, čo chcú, a hlavne bojovníci mali príležitosť si prísť na zaujímavé peniaze a nevypadnúť z tempa,“ píše sa v oficiálnej tlačovej správe. 

Projekt nesie meno Oktagon Underground a jeho koncept je skutočne originálny. Podľa slov organizácie sa ho zúčastnia obľúbení bojovníci a hviezdy Oktagonu, a to až v 5 váhových kategóriách. Jedna z týchto divízií bude venovaná nežnejšiemu pohlaviu. V každej váhovke sa bude bojovať pyramídovým systémom, ktorého sa zúčastní 8 bojovníkov, 4 zo Slovenska a 4 z Česka. Finále bude československé.

Oktagon Underground bude predstavovať 7 turnajov, ktoré sa uskutočnia v 7 týždňoch. Organizácia plánuje jeho štart hneď po tom, keď sa zvoľnia najprísnejšie opatrenia spojené s koronavírusom. Pre fighterov ide o veľkú príležitosť ako si v týchto časoch privyrobiť slušné peniaze – v Undergrounde si medzi sebou rozdelia balík v hodnote 100 000€. To je skutočne slušná čiastka. 

Pravidlá turnajov sú jednoduché, ale rozhodne nie rovnaké ako v klasických súbojoch v klietke. Zápasy sa síce odohrajú v oktagone a s MMA rukavicami, ale budú trvať iba 3 kolá po 3 minútach (v prípade remízy sa zápas rozhodne v extra kole). Podľa dostupných informácií bude formát súbojov vyhovovať hlavne postojárom, keďže povolené sú všetky techniky na nohách, a taktiež klinč, či práca na pletive.

Samozrejmosťou sú aj takedowny, a ak dokáže daný bojovník dominovať na zemi aj nasledujúce 3 sekundy, strh bude považovaný za úspešný a rozhodca duel opäť presmeruje do postoja. Prihlásenie sa do turnaja je otvorené a očakávame, že oň bude veľký záujem. Na Instagrame stihli zareagovať už také mená tunajšej scény ako Viktor PeštaKarol Ryšavý, zahraniční bojovníci Kaik Brito, či šampión ľahkej váhy Mateusz Legierski.

A teraz POZOR! Medzi prvými so slovami „Send me location!“ zareagoval aj Samuel „Pirát“ Krištofič, ktorý sa kvôli problémom s chrbtom neobjavil na pôde Oktagonu od septembra minulého roka a v súvislosti s jeho účasťou na podujatí Double red Fight Night sa špekulovalo, či sa ešte vôbec ukáže vo farbách podstatne obľúbenejšej tunajšej MMA organizácie. Máme sa rozhodne na čo tešiť a nevieme sa dočkať!

Náš youtubeOdoberať