Main Content

Drvivú väčšinu futbalových súťaží pandémia zastavila, ich nie: Cez víkend odštartujú novú ligovú sezónu

sobota, 4. apríl 2020 12:40 | Autor: TASR

Futbal ilustračný
Futbal ilustračný | zdroj: TASR

Dušanbe 4. apríla (TASR) - Zatiaľčo drvivú väčšinu futbalových súťaží po celom svete zastavili pre pandémiu nového koronavírusu, v Tadžikistane cez víkend odštartuje nová ligová sezóna. Prvé zápasy tamojšej najvyššej futbalovej súťaže síce budú bez divákov, no národná federácia verí, že liga získa na popularite.

V sobotu bol v stredoázijskej krajine na programe úvodný zápas novej sezóny - duel Superpohára medzi úradujúcim ligovým šampiónom Istiklolom Dušanbe a vicemajstrom Chudžandom. V nedeľu je na programe úvodné kolo tamojšej Vyššej ligy, hrať sa budú prvé tri zápasy.

Liga v Tadžikistane je jednou zo štyroch na svete, ktoré nie sú zastavené napriek globálnej pandémii. V Európe sa hrá iba v Bielorusku a súťaže zatiaľ neprerušili v Burundi a Nikarague. V Tadžikistane zatiaľ neevidujú ani jeden prípad nákazy novým koronavírusom, napriek tomu sa prvé stretnutia budú hrať bez divákov. "Viete, že vo všetkých krajinách sú ligy prerušené. Vďakabohu v Tadžikistane koronavírus nie je a v krajine sa začína nová sezóna. Verím, že neprítomnosť divákov nebude mať na zápasy vplyv," citoval denník The Guardian trénera Istiklolu Vitalija Levčenka.

Tadžická liga sa hrá systémom jar - jeseň. Istiklol získal majstrovskú trofej v minulom roku a stal sa prvým klubom v krajine, ktorý vybojoval šesť titulov v rade.

 

 

Náš youtubeOdoberať