Main Content

Arsenal si vyhliadol lukratívnu posilu: Príde španielska hviezda?

štvrtok, 26. marec 2020 13:14 | Autor: Timotej Gašper

Mikel Arteta
Mikel Arteta | zdroj: TASR

Španielske médiá prišli s informáciou, podľa ktorej je tréner Mikel Arteta pripravený priviesť v lete do klubu svojho hviezdneho krajana, ktorý povzbudí ofenzívu „The Gunners“. 

Vedenie londýnskeho Arsenalu sa bude v lete snažiť rozšíriť svoj káder, no vzhľadom na obrovskú konkurenciu na trhu si posily vyhľadávajú už teraz. Podľa španielskeho periodika Marca sa najnovšie zamerali na hviezdu ValencieCarlosa Solera. Mladý španielsky univerzál, ktorému najviac sedí hra na pravej strane zálohy respektíve na krídle, bol tiež dlhodobo cieľom Manchestru United, no ich záujem postupne ochladol s odchodom Josého Mourinha. 

Carlos Soler je čistokrvným odchovancom Valencie, pričom v prvom tíme pôsobí natrvalo od januára 2017. Bývalý ťahúň španielskeho výberu do 21 rokov je aktuálne členom nominácie aj v seniorskej reprezentácií, no tam na svoj debut zatiaľ čaká. Plátok Marca vo svojej správe uvádza, že Arteta chce v Arsenale navýšiť počet svojich krajanov, aby sa celý tím dokázal lepšie zžiť s nastavenou hernou ideológiou. V kádri „The Gunners“ je však mnoho mladých nadaných hráčov, ku ktorým by Carlos Soler mohol perfektne zapadnúť. 

Podľa informácií zo Španielska to však Arsenal nebude mať vo veci jeho kúpy vôbec ľahké. Mladý stredopoliar totižto len koncom decembra 2019 podpísal s Valenciou kontrakt do leta 2023, čím tiež negoval možný prestup v januári 2020. Marca však taktiež dodáva, že Arsenal sa bude snažiť využiť nerovnosti vo finančných knihách Netopierov. Valencia podľa zdroja informácie musí do letného prestupového obdobia navýšiť svoje zdroje za predaje hráčov o približne 40 miliónov eur, čo by v konečnom dôsledku mohla byť cena za Carlosa Solera.