Main Content

FOTO: Fórik na úkor Banskej Bystrice na Wikipédii: Inšpiráciou bol známy politik

Fórik na úkor Banskej Bystrice
Fórik na úkor Banskej Bystrice | zdroj: Wikipédia, TASR

Bývalý predseda Najvyššieho súdu a politik Štefan Harabín, ktorý sa preslávil na aj zvýrazňovaním dôležitosti slov ich "sla-bi-ko-va-ním", bol pravdepodobne inšpiráciou pre fanúšika, ktorý sa rozhodol upraviť profil slovenského hokejového klubu HC ’05 iClinic Banská Bystrica na Wikipédii.

Do zoznamu úspechov a trofejí, ktoré sa Bystričanom podarilo vybojovať, totiž dopísal aj tú aktuálnu najkontroverznejšiu udelenú napriek tomu, že  sa nezačalo ani play-off. Jej popis však bol mimoriadne úsmevný: "2019/20 - víťaz pohára víťazov pohárov HA-RA-BIN CUP!"

Screenshot z Wikipédie HC ’05 iClinic Banská Bystrica
Screenshot z Wikipédie HC ’05 iClinic Banská Bystrica | zdroj: Wikipédia

Téma prečo bola Banská Bystrica vyhlásená za majstra sezóny 2019/2020 napriek tomu, že sa nedohrala ani nadstavbová časť Tipsport ligy, bola už niekoľkokrát prebraná z rôznych uhlov. Pravdou je, že vo väčšine zahraničných líg k takémuto kroku nedošlo a maximálne boli vyhlásení víťazi základných častí. Druhý Slovan a tretie Košice sa dokonca rozhodli vrátiť strieborné respektíve bronzové medaily, pretože mali pocit, že si ich jednoducho nezaslúžili. 

Viac o téme sa dočítate aj tu:

Náš youtubeOdoberať