Schachmann víťazom Paríž - Nice, Saganovci nedokončili

sobota, 14. marec 2020 15:53 | Autor: TASR

Maximilian Schachmann
Maximilian Schachmann | zdroj: TASR

Valdeblore La Colmiane 14. marca (TASR) - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana vyhral v sobotu záverečnú 7. etapu pretekov Paríž - Nice. Jazdec stajne Arkea Samsic triumfoval v horskej etape dlhej 166 km z Nice do Valdeblore La Colmiane po úniku.

Druhý skončil Tiesj Benoot (+46 s), tretí finišoval Thibault Pinot (+ 56). Slovenskí reprezentanti Peter Sagan a Juraj Sagan (Bora-Hansgrohe) etapu nedokončili. Celkovým víťazom pretekov sa stal nemecký jazdec tímu Bora-Hansgrohe Maximilian Schachmann, ktorý prišiel do cieľa so stratou 58 sekúnd na víťaza.

Etapové preteky mali mať vyvrcholenie v nedeľu, organizátori však záverečnú ôsmu etapu zrušili pre hrozbu koronavírusu. V sobotu bol cieľ na dlhom 16 km kopci La Colmiane. Štyri kilometre pred jeho vrcholom sa odpútal Quintana a jeho atak nikto nezachytil.

výsledky 7. etapy Nice - Valdeblore 166 km:
1. Nairo Quintana (Kol./Team Arkea Samsic) 4:27:01 h, 2. Tiesj Benoot (Bel./Sunweb) +46 s, 3. Thibaut Pinot (Fr./Groupama - FDJ), 4. Sergio Higuita (Kol./EF Pro Cycling), 5. Vincenzo Nibali (Tal./Trek - Segafredo) všetci +56, 6. Maximilian Schachmann (Nem./BORA - hansgrohe) +58, 7. Guillaume Martin (Fr./Cofidis) +1:19 m, 8. Tanel Kangert (Est./EF Pro Cycling) +1:22, 9. Romain Bardet (Fr./Ag2r La Mondiale, 10. Rudy Molard (Fr./Groupama - FDJ) +1:32 ... Peter SAGAN a Juraj SAGAN (obaja SR) nedokončili