Main Content

Opatrenia voči koronavírusu už aj vo Fortuna lige: Bude sa hrať bez divákov?

pondelok, 9. marec 2020 14:01 | Autor: Filip Chudý

Fortuna liga - prázdne tribúny
Fortuna liga - prázdne tribúny | zdroj: TASR

Fortuna liga prijala opatrenia ohľadom koronavírusu. Pozrite, čo majú kluby plniť a či hrozia prázdne tribúny.

Najvyššia slovenská futbalová súťaž Fortuna liga prijala preventívne opatrenia ohľadom šírenia ochorenia COVID-19. Informovala o tom na svojej oficiálnej stránke s tým, že opatrenia sa týkajú najmä obmedzenia interakcie jednotlivých mužstiev vo forme podávania rúk na stretnutiach Fortuna ligy, obmedzenia skúšok hráčov z rizikových oblastí či rešpektovania hygienických opatrení.

Dôkladne monitorujeme aktuálnu situáciu ohľadom šírenia koronavírusu a rešpektujeme nariadenia príslušných orgánov. Prijali sme opatrenia a o ďalších zmenách budeme verejnosť promptne informovať. Máme už informácie o opatreniach zo strany niektorých miest, aktuálne čakáme na závery Ústredného krízového štábu a následne budeme promptne reagovať,“povedal prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Zápasy Fortuna ligy by sa mali zatiaľ odohrať zatiaľ v štandardnom režime, avšak hrozí i to, že sa budú hrať bez divákov. „Skutočne záleží aj od príslušných orgánov. Situácia sa môže meniť z minúty na minútu. My budeme rešpektovať nariadenia a poskytneme maximálnu súčinnosť,“ dopĺňa Kozák na stránke Fortuna ligy.

Opatrenia v súvislosti s koronavírusom:

V súvislosti s aktuálnou situáciou šírenia ochorenia COVID-19 žiada vedenie Fortuna ligy kluby po konzultácii s manažérom zdravotnej starostlivosti SFZ o rešpektovanie nasledovných opatrení:

  • vylúčiť interakciu medzi hráčmi jednotlivých mužstiev a rozhodcami stretnutí vo forme podávania rúk pri nástupe družstiev,
  • maximálne obmedziť interakciu medzi hráčmi mužstiev vrátane situácií pri oslave gólu, či úspešného jedenástkového zákroku brankára,
  • maximálne obmedziť interakciu medzi hráčmi a fanúšikmi vo forme priameho kontaktu po stretnutí (selfie fotografie, podávanie rúk, príp. autogramy)
  • maximálne obmedziť cestovanie hráčov, resp. jednotlivých družstiev vrátane mládežníckych na zápasy, prípadne turnaje do krajín, kde je rozšírený COVID-19,
  • maximálne obmedziť skúšky hráčov z krajín, kde je rozšírený COVID-19,
  • zabezpečiť, aby každý z hráčov používal vlastnú plastovú fľašu (označenú svojim číslom) v tréningovom, aj zápasovom procese,
  • rešpektovanie hygienických opatrení, ktoré Vám boli odoslané od manažéra zdravotnej starostlivosti SFZ, MUDr. Pavla Maloviča.
Náš youtubeOdoberať