Stredobodom pozornosti včerajšieho zápasu Premier League medzi Evertonom a Manchestrom United (1-1) boli brankári. Najprv hneď v 3. minúte na seba upozornil David De Gea, ktorý po obrovskej chybe v rozohrávke venoval gól Dominicovi Clevertovi-Lewinovi, aby následne v 30. minúte po strele Bruna Fernandesa pustil loptu za chrbát aj domáci Jordan Pickford. Na margo inkasovaného gólu Evertonu skonštatoval Roy Keane v polčasovom štúdiu SkySports, že Pickford podľa neho nie je dobrý brankár.

Roy Keane on Jordan Pickford “I don’t care, he’s not a good goalkeeper.” from r/soccer

25-ročný ochranca svätyne domácich však v druhom polčase ukázal, že s názorom legendy Manchestru united v žiadnom prípade nesúhlasí. Reprezentačný brankár Albionu potvrdil svoje obrovské kvality v 88. minúte, kedy senzačným dvojzákrokom zabránil prehre The Toffees. Zuby si na ňom vylámali Bruno Fernandes aj Odion Ighalo