Pánik a Tatar si vylepšili štatistiky, Ovečkin strelil 701. gól

streda, 26. február 2020 06:51 | Autor: TASR

Richard Pánik
Richard Pánik | zdroj: TASR

New York 26. februára (TASR) - Hokejisti Washingtonu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Winnipegom 4:3 po nájazdoch. Slovenský útočník Richard Pánik sa na triumfe podieľal asistenciou.

Na ľade strávil 9:02 minúty a mal plusový bod. V prebiehajúcom ročníku získal 16. bod (7+9).

Kapitán Capitals Alexander Ovečkin otvoril v 2. minúte skóre a dosiahol 701. gól v profilige. Ruský útočník zároveň rozhodol v nájazdoch. Jeho krajan Iľja Kovaľčuk absolvoval debut za Washington, no nebodoval a nepremenil ani svoj nájazd.

Tomáš Tatar si pripísal asistenciu, ale jeho Montreal na vlastnom ľade podľahol Vancouveru 3:4 po predĺžení. Dvadsaťdeväťročný krídelník mal na konte aj dva plusové body. V tejto sezóne už nazbieral 56 bodov (21+35).

Tampa Bay utrpela tretiu prehru za sebou, keď doma nestačila na Toronto 3:4. V drese "bleskov" sa predstavil slovenský obranca Erik Černák, ktorý absolvoval 22:01 minúty a do štatistík mu pribudol plusový bod. Za hostí nehral Martin Marinčin.

Hráči Bostonu prehrali druhýkrát za sebou. Doma podľahli Calgary 2:5. V bránke Bruins dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom Fín Tuukka Rask a predviedol 26 zákrokov. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 18 minút a mal mínusový bod.

Obranca Christián Jaroš nastúpil za Ottawu na ľade Nashvillu, ktorý uspel 3:2. Jaroš mal podiel na víťaznom góle "predátorov". V 10. minúte tretej tretiny potrestal jeho vylúčenie Viktor Arvidsson a stanovil konečné skóre 3:2.

Dallas aj s Andrejom Sekerom triumfoval v Caroline 4:1. Slovenský zadák nebodoval.