Po štvorzápasovej gólovej odmlke Lionel Messi doslova strelecky explodoval pri sobotnej domácej výhre futbalistov Barcelony nad Eibarom 5:0. Galapredstavenie 32-ročného Argentínčana, ktorý strelil štyri góly, vrátili "blaugranas" na čelo tabuľky, keďže Real Madrid prekvapujúco prehral na ihrisku Levante 0:1.

Messi dosiahol už v prvom polčase čistý hetrik, štvrtý presný zásah pridal v 88. minúte. Triumf Barcelony spečatil v 89. minúte Arthur. Messi si už ôsmykrát v kariére pripísal v jednom zápase minimálne štyri góly. Naposledy sa mu to podarilo v septembri 2017, keď štyrikrát rozvlnil sieť Eibaru.

"Presne takýto zápas sme potrebovali. Hrali sme aktívne a akcie nám vychádzali," citovala agentúra AP kouča domácich Quiqueho Setiena. K ódam na skvelé predstavenie Messiho sa pridalo aj vedenie Eibaru, ktoré ho v oficiálnom pozápasovom vyhlásení pochválilo za výkon. "V tomto momente mu môžeme len vzdať úctu," uviedol klub.