sobota, 22. február 2020 16:52 | Autor: TASR

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín | zdroj: TASR

Bratislava 22. februára (TASR) - Futbalisti bratislavského Slovana zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 20. kola Fortuna ligy nad AS Trenčín 2:0. Na čele tabuľky figurujú so ziskom 49 bodov.

V súboji tímov, ktoré majú najroduktívnejší útok (pred zápasom 42-37), sa do prvej šance dostal Henty v 10. minúte po rýchlo založenej útočnej akcii. Po prečíslení však vystrelil tesne vedľa pravej žrde. Prvý gól Slovana v jarnej časti padol v 25. minúte, keď prudký priamy kop Holmana obtrel hlavou De Marco. V 34. minúte mal šancu vyrovnať Bukari, ale zoči-voči Greifovi gólovú príležitosť nevyužil.

V 56. minúte videl žltú kartu tréner hostí Hrnčár za kritizovanie výkonu rozhodcov. V 73. minúte z rýchleho protiútoku zvýšil vedenie "belasých" prízemnou strelou do ľavej časti bránky Ratao. V závere si domáci brankár Greif poradil s hlavičkou Šuleka a ustrážil si čisté konto.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:0 (1:0)
Góly: 25. De Marco, 73. Ratao. Rozhodovali: Marhefka - Kováč, Bednár, ŽK: Moha - Križan, Hrnčár (tréner), 5980 divákov