Main Content

Box: Wilder pred odvetou najťažší v kariére, no váhová prevaha na strane Furyho

sobota, 22. február 2020 08:41 | Autor: TASR

Wilder vs. Fury 2
Wilder vs. Fury 2 | zdroj: YouTube

Las Vegas 22. februára (TASR) - Americký profesionálny boxer Deontay Wilder a Brit Tyson Fury sa stretli poslednýkrát pred odvetou o titul organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii a voľný opasok magazínu The Ring.

V piatok absolvovali, ktoré však ovplyvnila stredajšia tlačová konferencia. Na nej došlo medzi oboma aktérmi k fyzickej konfrontácii. Športová komisia štátu Nevada ju vyhodnotila ako "cez čiaru" a zakázala tradičné "face to face" stretnutie po vážení.

Wilderovi váha ukázala 104,78 kilogramov - najviac v profikariére. Fury bude mať váhovú prevahu, keď so 123,83 kg podliezol svoje maximum iba o necelých 1,5 kg. "Nezáleží na váhe, je to 123 kíl čistého britského mäsa," citovala Furyho agentúra AP. V porovnaní s prvým duelom 1 decembra 2018 Brit "nabral" sedem kíl. Američan ešte o kilo viac. "Je to superťažká váha, takže na tom vonkoncom nezáleží," súhlasil Wilder, ktorý bude obhajovať titul WBC.

Napriek "zákazu priblíženia" si obaja súperi cez miestnosť vymenili niekoľko poznámok. "Povedal som mu, že mu zostáva 24 hodín. Bol nervózny, ako vždy," uviedol Wilder.

Prvý zápas sa skončil kontroverznou remízou. Na stranu každého boxera sa priklonil jeden arbiter (115:111 Wilder - 114:112 Fury), tretí rozhodca obodoval duel nerozhodne (113:113). Chýbajúce rozuzlenie pridáva napätie pred nadchádzajúcou odvetou. "Toto je pravdepodobne najočakávanejší titulový súboj v superažkej váhe za uplynulých dvadsať rokov. Je to fantastická konfrontácia, silné údery Wildera proti šikovnému boxu Furyho. Ako Muhammad Ali verzus George Foreman pred mnohými rokmi. Obaja sú vo vrcholnej forme, pokiaľ ste boxerský fanúšik, nič lepšie nenájdete," povedal Furyho promotér Frank Warren.

Priamy prenos v nedeľu SEČ v USA ocenili na 79,99 dolárov, na Slovensku ho odvysiela TV Dajto.