Boston s Halákom v bráne zdolal Calgary a dosiahol piaty triumf za sebou

sobota, 22. február 2020 07:29 | Autor: TASR

Zdeno Chára a Jaroslav Halák
Zdeno Chára a Jaroslav Halák | zdroj: TASR

New York 22. februára (TASR) - Hokejisti Bostonu dosiahli piate víťazstvo v NHL za sebou. V noci na sobotu zdolali domáce Calgary 4:3. Slovenský brankár Jaroslav Halák pomohol "medveďom" osemnástimi zákrokmi. Jeho spoluhráč Zdeno Chára odohral 20:38 minúty a mal plusový bod.

Edmonton prehral v Minnesote 3:5. Oilers nastúpili bez zraneného kapitána Connora McDavida, hoci zámorské médiá špekulovali o jeho možnom návrate. Nemecký kanonier Leon Draisaitl poslal hostí v druhej tretine do vedenia 3:2, jeho 35. zásah v tejto sezóne však Edmontonu napokon nestačil. V zápase aj raz asistoval a k pokoreniu 100-bodovej hranice mu chýbajú tri body. "Olejári" prehrali druhýkrát za sebou. V drese domácich zažiaril 30-ročný obranca Jared Spurgeon, ktorý prvýkrát v kariére dosiahol čistý hetrik. V rozmedzí 31.-59. minúty ním otočil zápasu z 2:3 na 5:3.

V drese Dallasu opäť chýbal Andrej Sekera. Stars bez slovenského zadáka prehrali na vlastnom ľade so St. Louis 1:5