Main Content

VIDEO: Roztržka medzi Wilderom a Furym: Títo chlapci si nič nedarujú!

štvrtok, 20. február 2020 10:15 | Autor: Marek Ďaďo

Wilder vs. Fury (2)
Wilder vs. Fury (2) | zdroj: YouTube

Odvetný duel medzi Deontayom Wilderom a Tysonom Furym sa nezadržateľne blíži. Možno najväčší zápas ťažkých váh v histórii sa uskutoční už v nedeľu ráno (nášho času) a práve teraz je čas, kedy si to obaja borci rozdávajú na tlačových konferenciách. Ich posledné stretnutie pred médiami prinieslo poriadnu show a samozrejme aj rozruch. 

Vzájomný pohľad do očí vyústil až do fyzickej konfrontácie, ktorú museli prerušiť prítomní členovia oboch táborov. Aj to jasne ukazuje, akým vypätým súbojom bude odvetný zápas medzi Wilderom a Furym. Bojovať sa bude o opasok ťažkej váhy WBC a tento duel je mnohými označovaný za najväčší zápas v histórii tejto divízie. A má byť prečo...

„Priniesol som ťa spať, dal som jedlo na tvoj stôl,“ cituje Wilderove slová portál BBC. „A idem to urobiť druhýkrát. Nezabúdaj na to. Našiel som ťa, keď si bol závislý na kokse, veľký ako dom a uvažoval si o samovražde. Priviedol som ťa späť do veľkého boxu.“

Je pravdou, že Fury sa k boxu vrátil až v zápase v roku 2018, kedy sa v kontroverznom stretnutí postavil práve Wilderovi. K tréningu sa vrátil pol roka pred oným súbojom, čomu predchádzalo 30 trpkých mesiacov, počas ktorých užíval drogy, alkohol, masívne pribral a bojoval aj s mentálnymi problémami. 

„Je to odpad, keď hovorí, že mi dal príležitosť. Dal som mu najväčšiu výplatu jeho života, priviedol ho do Las Vegas a toto je spôsob, akým mi ďakuje. Je veľmi vďačný niekomu, kto na jeho účet vložil milióny. Je to preňho iba hra. Vo vnútri je nervózny, vidím ako mu cez sveter bije srdce, má strach a bude knockoutovaný,“ kontroval Fury. Každému, kto sleduje bojové športy doporučujeme, aby si celú debatu medzi dvoma kohútmi pozrel.