Main Content

Sága Leroy Sané sa komplikuje: Bayern možno príde aj o svoju veľkú hviezdu

streda, 19. február 2020 13:16 | Autor: Timotej Gašper

Leroy Sané
Leroy Sané | zdroj: TASR

Prestup Leroya Saného z Manchestru City do Bayernu Mníchov sa začal komplikovať, keďže podľa najnovších špekulácií chce anglický klub okrem peňazí aj hviezdu Bavorov do výmeny. 

Prestupová sága ohľadom Leroya Saného a jeho odchodu z Manchestru City do Bayernu Mníchov sa rieši už takmer jeden rok. V lete 2019 sa o tejto špekulácií písalo takmer pravidelne, no k ničomu napokon nedošlo. Situáciu však ešte zhoršil aj fakt, že Leroy si začiatkom sezóny privodil vážne zranenie kolenných väzov, ktoré ho vyradilo z hry na približne 6 mesiacov. Aktuálne je v procese rekonvalescencie na ihrisku a pomaly sa zapája do plného vyťaženia s loptou, pričom jeho návrat na súťažné trávniky sa nezadržateľne blíži. Letnú prípravu však môže načať v Bayerne, no podľa správ od The Sun si MCFC stanovili novú požiadavku a to finančný balík plus Saného krajan, Serge Gnabry

View this post on Instagram

Came with that strong energy from the start!

A post shared by Serge Gnabry (@sergegnabry) on

Vedenie Bayernu Mníchov ešte po zranení Saného hlásalo, že to ich záujem o tohto mladého nemeckého reprezentanta neodradí a slovo aj dodržali. Od januára sa teda opäť aktívne rieši Leroyov letný príchod, keďže pod Pepom Guardiolom by ho nečakalo stopercentné herné vyťaženie. Ďalší klinec do rakvy Manchestru City pridal aj plánovaný dvojročný zákaz účasti v európskych súťažiach, čo môže z Etihad Stadium vyhnať nielen Leroya Saného, ale aj ďalší hviezdy „The Sky Blues“. 

V prípade výmeny sa Gnabryho by vedenie Bayernu určite požadovalo zníženie finančného doplatku, ktorý predstavoval 100 miliónov eur. Obaja spomínaní krídelníci majú 24 rokov a patria k najväčším hviezdam nemeckého i svetového futbalu. Gnabry je v tomto ročníku zdobený skvelou formou, ktorá činí 20 gólov a 8 asistencií za klub aj krajinu vo všetkých súťažiach. Gnabry je dynamický krídelník schopný hrať aj na hrote útoku a svojou fyzickou zdatnosťou by si určite našiel svoje miesto aj v Premier League. Táto špekulácia je však otázna, keďže nie je isté, či sa Bayern odhodlá stratiť svoju veľkú hviezdu.