Main Content

Liverpool sa zameral na oporu konkurencie: Stáť môže desiatky miliónov

utorok, 18. február 2020 11:30 | Autor: Timotej Gašper

Jurgen Klopp
Jurgen Klopp | zdroj: TASR

Do začiatku letného prestupového obdobia je ešte ďaleko, no Liverpool si už v tejto chvíli vyberá nové posily. Podľa najnovších špekulácií sa vedúci tím Premier League zameral na oporu z konkurenčného Norwichu.

Liverpool v máji 2019 ovládol Ligu majstrov a čakalo sa, že v lete prídu do tímu Jurgena Kloppa veľké posily. To sa však nestalo, pričom sa ešte tvrdšie pracovalo na utužení momentálneho tímu. „The Reds“ sú v tejto sezóne neuveriteľní, keďže v Premier League dovedna neprehrali ani jeden zápas a bez výraznejších komplikácií postúpili aj do osemfinále Ligy majstrov. V zime tak klub priviedol japonskú hviezdu Takumi Minamina zo Salzburgu, ktorý mal pred náročnou druhou polovicou sezóny rozšíriť možnosti už tak silného tímu. Na ďalšie posily sa čaká až v lete, pričom tou prvou by sa mohol podľa Daily Mirror stať krídelník Norwichu, Todd Cantwell.

Anglický reprezentant do 21 rokov je čistokrvným odchovancom „The Canaries“ a v prvom tíme figuruje od roku 2018. V tejto sezóne patrí medzi najaktívnejších hráčov v kádri, pričom z pozície ľavého respektíve ofenzívneho záložníka pridal 6 gólov a 2 asistencie. Norwich je v Premier League beznádejne posledný a na miesto záchrany stráca už 7 bodov. 

View this post on Instagram

Tough to take, good to see you bro. #TC14 #TAA

A post shared by Todd Cantwell 14 (@toddcantwell) on

Daily Mirror vo svojej správe uvádza, že ak sa Onderovi Dudovi a spol. nepodarí vybojovať udržanie v Premier League, prestupu mladej hviezdy takmer určite nezabránia. Cantwell predstavuje veľký potenciál do budúcna a aktuálne patrí medzi najžiadanejších anglických mladíkov, pričom okrem Liverpoolu sú podľa Dail Mirror ešte ďalšie 3 kluby z Premier League. Cena za mladú hviezdu sa môže pohybovať na úrovni 30 miliónov libier, uvádza Daily Mirror.