Tampa s Černákom vyhrala na ľade Colorada, blesky utvorili nový klubový rekord

utorok, 18. február 2020 07:35 | Autor: TASR

Erik Černák
Erik Černák | zdroj: TASR

New York 18. februára (TASR) - Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Colorada 4:3 po predĺžení.

Sériu triumfov natiahli už na 11 zápasov, čo je nový klubový rekord. O víťazstve "bleskov" rozhodol v predĺžení ich najproduktívnejší hráč Nikita Kučerov. Lightning po parádnej stíhacej jazde dýchajú na chrbát Bostonu, od lídra Východnej konferencie i celej súťaže ich delí už len bod.

Washington s Richardom Pánikom prehral na ľade Vegas 2:3. Dôležitú výhru v boji o play off dosiahli hráči Calgary, ktorí zdolali Anaheim 6:4. V drese Flames strelil premiérový profiligový hetrik Andrew Mangiapane, k trom gólom pridal aj jednu asistenciu.