nedeľa, 16. február 2020 18:22 | Autor: TASR

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 0:0

Rozhodovali: Pavlík – Hancko, Žákech, ŽK: Kružliak, Šimič, Schäfer - Meliš, Yenne, Didiba, Totka, Baumgartner, 7056 divákov.

Dunajská Streda: Száraz - Kružliak, Šimič, Beskorovanyj, Davis - M. Vida - Kalmár, Fábry - Divkovič, Phillips (56. Schäfer), K. Vida (82. Ramirez)

Senica: Vorel – Addo, Didiba, Mihal – Cascardo, Totka, Baumgartner, Yenne – Eneji – Meliš (90. Buchel), Akinyoola.

Obe mužstvá prešli počas zimnej prestávky výraznou zmenou. Hostia prišli do Dunajskej Stredy s mladým mužstvom, v prvom polčase však prekvapili. Prvý strelecký pokus prišiel zo strany Senice, v 4. minúte Baumgartner mieril vedľa. V 9. minúte sa DAC dostali k nebezpečnému priamemu kopu, Davisova strela z 23 m však skončila v rukách Vorela. V 18. minúte sa dostal do šance Moses Eneji, ktorý sa medzi dvoma obrancami dostal k zakončeniu, Száraz však bravúrne chytil. V 25. minúte TO skúšal domáci Fábry strelu z hranice pokutového územia, ale Vorel bol na mieste. V 26. minúte boli Seničania blízko ku gólu, keď Baumgartnerovu strelu musel Száraz poslať na roh. O 3 minúty neskôr Totka minul tesne bránu DAC-u. V 39. minúte Olanrewaju prešiel po ľavej strane, center však Meliš poslal len do rúk Száraza. V 41. minúte Olanrewaju spravil sólový koncert, keď prešiel až okolo troch hráčov domácich. Jeho strelecký pokus však letel nad. V 44. minúte Meliš poslal strelu z 25 metrov, ale aj táto lopta letela nad.

Druhý polčas začali lepšie DAC, už od úvodných minút zatlačili Senicu do pokutového územia. V 51. minúte Fábry nastrelil pravú žrď, na druhej strane Totkova strela skončila na ľavej žrdi. Obrovskú šancu spálil v 63. minúte Moses Eneji. Po rýchlej kontre mohol postupovať sám na bránu, ale popri vybiehajúcom Szárazovi ju netrafil. V 74. minúte po centri Davisa zakončil hlavou Šimič, loptu však poslal priamo na Vorela. O minútu neskôr Olanrewaju prešiel po ľavej strane a jeho strelu zblízka Száraz bravúrne chytil. V 79. minúte Baumgartner poslal strelu vedľa ľavej žrde. V 80. minúte Divković prešiel po pravej strane, po jeho spätnej prihrávke z prvej vystrelil Fábry, ale Vorel opäť bravúrne chytil. V 87. minúte centroval do pokutového územia Davis a loptu Fábry hlavičkoval nad. V nadstavenom čase po Fábryho rohovom kope ešte Šimič poslal loptu nad.

Hélder Cristóvao, tréner DAC: "Bol to náš prvý súťažný zápas po zimnej príprave. Vedeli sme, že to nebude jednoduché. V kádri Senice nenastalo veľa zmien. Prvý polčas nebol dobrý, nehrali sme podľa toho, ako sme to plánovali. Druhý polčas bol lepší, prešli sme na iné rozostavenie, vypracovali sme si aj šance. Napriek tomu sa Senica opäť vrátila do zápasu. Mali sme väčšie držanie lopty, snažili sme sa skórovať. Hostia nám robili problémy v defenzíve. Výsledok 0:0 je zaslúžený, nikto si nezaslúžil prehrať alebo vyhrať. Chápeme fanúšikov, ale treba pochopiť, že prišiel nový tréner, priniesol nové predstavy. Potrebujeme viac zápasov a bude to lepšie. Žiaľ, dnes to nevyšlo."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Budem stručný. Pre nás sú títo hráči hrdinovia, ako odohrali zápas. Viac to netreba komentovať."