Main Content

Čo bude s najperspektívnejším slovenským bojovníkom? Lajoš čaká na UFC, ale v hre je aj zápas o titul

nedeľa, 16. február 2020 10:16 | Autor: Marek Ďaďo

Ľudovít Klein
Ľudovít Klein | zdroj: Instagram

Už do budú mesiace odkedy sa začalo špekulovať o presune Ľudovíta „Lajoša“ Kleina pod záštitu najprestížnejšej MMA organizácie sveta. Sympatický Slovák však na svoj prvý zápas v UFC stále čaká. Otázkou zostáva, kedy sa jeho sen skutočne splní. Medzitým by však mohol získať titul Oktagonu, kde ešte nezakúsil príchuť porážky. 

Lajošovi Kleinovi (16-2) sa už dlhodobo diskutuje ako o prvom Slovákovi v UFC. Ľudovít však v klietke tejto prestížnej organizácie ešte nenastúpil a čakanie na túto udalosť si skracuje zápasmi v československom Oktagone, kde poráža jedného súpera za druhým. Na včerajšom podujatí Oktagon Prime 3 ukončil svojho súpera Lukasza Sajewského už v prvom kole a domov si okrem víťazstva odniesol aj bonus vo výške 2000€ za výkon večera. 

Klein tak aktuálne ťahá šnúru 7 víťazstiev, pričom 5 z nich zaznamenal ako bojovník Oktagonu. Snáď nik nebude namietať, že si Klein svojimi výkonmi pýta opasok, čo bolo tiež jednou z tém, ktorá sa spomenula na poturnajovej tlačovej konferencii. Miernym problémom by mohlo byť, že jedným z mála fighterov, ktorý by sa Lajošovi mohli postaviť, je jeho kamarát Vojto Barborík.

„Je pravda, že s Vojtom sme kamaráti, takže určite nerád by som išiel do tohto zápasu, pretože spoločne trénujeme, tak uvidíme, ako to celé dopadne, ako sa rozhodnú šéfovia a aj môj tím,“ zareagoval Lajoš. Klein je primárne bojovníkom pérovej váhy (do 66 kg), ale do dvoch z posledných troch zápasov nastúpil v ľahkej divízii (do 70kg), čo zdôraznil aj promotér Ondřej Novotný

„Nerobí mi problém zápasiť v 70-ke aj 66-ke, ale myslím si, že do budúcna, ak by sa podarilo ísť niekde do sveta, tak sa chcem určite sústrediť na tú šesťdesiatšestku, pretože si myslím, že som na tú sedemdesiatku malý. Vo svete sú chalani sú chalani v tej 70-ke silovo niekde inde (namakaní).“

Sme tak veľmi zvedaví, či Lajošov ďalší zápas už konečne bude pod taktovkou vysnívanej organizácie väčšiny bojovníkov, alebo sa opäť predstaví na československej scéne, kde je mu skutočne náročné nájsť akéhokoľvek súpera, čo neraz potvrdili aj samotní promotéri. 

Náš youtubeOdoberať