sobota, 15. február 2020 16:10 | Autor: TASR

Nitra - Pohronie
Nitra - Pohronie | zdroj: TASR

Nitra 15. februára (TASR) - V súboji dvoch tímov na konci tabuľky diváci gól nevideli.

Na štadióne pod Zoborom si zmerali sily dva priebežne najhoršie postavené tímy v tabuľke a to predposledná Nitra a posledné Pohronie. o opatrnej úvodnej desaťminútovke prevzali iniciatívu na svoje kopačky Nitrania a vytvárali si aj zaujímavé možnosti. Najskôr to skúsil nepresnou technickou strelou spoza šestnástky Faško. Onedlho poslal z pravej strany výborný center do malého vápna Ristovski, avšak nabiehajúci Gatarič ani Chobot na loptu nedosiahli. Hostia potom postupne vyrovnali hru v strede poľa, no v útoku veľa vody nenamútili. Ich akcie väčšinou končili ešte pred pokutovým územím súpera. Po polhodine hry sa opäť pripomenuli Nitrania. Ristovského strela z diaľky však zazvonila iba na brvno Jenčovej brány. Pohronie odpovedalo o 3 minúty neskôr z priameho kopu, keď brankára Šípoša vystrašil nebezpečnou strelou Pellegrini. Skóre sa však nemenilo. Do polčasu sa už neujala ani Gataričova krížna strela z rohu šestnástky a tak tímy odchádzali na polčasovú prestávku za bezgólového stavu.

Vstup do druhého polčasu lepšie vyšiel hosťom. V 51. minúte po peknej kombinačnej akcii a centri Mazana bol blízko ku gólu Gerebenits. Jeho hlavička však tesne minula domácu svätyňu. V ďalších minútach sa lopta pohybovala väčšinou len medzi šestnástkami. Vzruchu bolo málo a brankári na oboch stranách prakticky nemali žiadnu robotu. Výnimkou bola asi len strela Chobota zo 66. minúty, ktorý ľavačkou po druhýkrát v zápase preveril brankára Jenča. Oživenie nepriniesla ani záverečná časť zápasu a tak si po remíze 0:0 oba tímy body podelili.

FC Nitra – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:0