Main Content

Majster je jasný, ale iné pozície nie: PROGNÓZA konečného poradia Fortuna ligy

sobota, 15. február 2020 12:23 | Autor: Filip Chudý

Jarná časť Fortuna ligy štartuje. Pozreli sme sa na to, ako bude vyzerať tabuľka na konci súťaže a tiež si to porovnávame s našou s predsezónnou prognózou.

12. FK Senica

FK Senica
FK Senica | zdroj: TASR

Náš predsezónny tip: 8. miesto

Napísali sme:„Pred minulou sezónou bola Senica v oveľa horšej pozícii, keďže za ňu pomaly nemal kto hrať. Aj preto sa vážne a zaslúžene namočila do boja o záchranu, ale ten ukážkovo zvládla. A hoci sa v lete udiali v klube ďalšie zmeny, je na čom a kom stavať. Také dve tretiny zostavy síce odišli, ale prišli zaujímavé mená. Dôležité je to, že tréner Ščasný klub a ligu pozná, čiže sa nebude v tomto smere strácať drahocenný čas.“

Senica zimuje deviata, čiže sme ju odhadli pred sezónou správne, lenže teraz je už iným klubom. Nastala totiž neočakávaná situácia spôsobená (ne)zmenou majiteľov. A hoci štartuje jarná časť, nikto nevie v tejto chvíli zaručiť, že ju Záhoráci bez problémov dohrajú. Káder nepoznajú snáď ani v samotnom klube, nový tréner Olejník zrejme ešte ani nevie naspamäť mená hráčov, ktorých trénuje, takže čo má vedieť verejnosť? Ak sa nestane menší zázrak, ligu Senica neudrží. Ak však prídu na konci prestupového obdobia kvalitní hráči a hlavne výplaty, potom sa zrejme zachráni. Aký scenár nastane?

Náš youtubeOdoberať