Main Content

Poznáme dátum Vémolovho návratu. Titul chce čo najskôr

sobota, 15. február 2020 11:00 | Autor: Marek Ďaďo

Karlos Vémola
Karlos Vémola | zdroj: Oktagon MMA

Už dnes sa po dlhšej pauze uskutoční ďalšie podujatie najpopulárnejšej československej MMA organizácie Oktagon, tentokrát s pomenovaním Prime 3. Na ďalší rok plný zaujímavých udalostí nás však ešte včera navnadila tlačová konferencie Oktagon Time, na ktorej sme okrem iného mohli vidieť Karlosa Vémolu a spoznali sme aj dátum jeho najbližšieho zápasu, či ďalšie plány. 

Karlos „Terminátor“ Vémola sa podľa vlastných slov ešte nedokázal spamätať z porážky, ktorú mu uštedril slovenský obľúbenec Attila Végh, a nezmieri sa s ňou, kým si nevybojuje odvetný zápas. Aby toho dosiahol, je ochotný poraziť všetkých špičkových bojovníkov, a to ako v strednej váhe, tak aj v poloťažkej divízii. 

Terminátor ide predom avizovanou cestou, t.j. čo najskôr chce poraziť všetkých súperov, aby Attilovi nezostalo nič iné, ako sa mu opäť postaviť. Od jeho operácie ramena už ušiel nejaký čas a Karlos sa stihol vrátiť do tréningového procesu. Ako sme sa na tlačovke dozvedeli, jeho najbližší duel sa uskutoční 6. júna na Štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, čím sa vyvrátili špekulácie o tom, že jeho návratu sa dočkáme na júlovej Štvanici.

„Boli to ťažké 3 mesiace, ale pomaly začínam trénovať a dohodli sme sa, že nastúpim skôr, než v plánovanom júli. Dúfam že nastúpim v júni aj júli,“ uviedol Karlos. Na otázku, ako sa vyrovnal s poslednou porážkou zareagoval tak, ako by asi väčšina z nás čakala. „S tým som sa stále nevyrovnal a nevyrovnám sa s tým do tej doby, kým nebudem stáť pred Attilom znovu v klietke. A to sa stane.“

„Potrebujem si nahnať víťazstvá, aby som sa stal tým adeptom, na prípadnú odvetu s Attilom, prípadne nejaký titulový zápas.“ Karlos opäť zdôraznil, že si svojich súperov nevyberá a pozerá sa iba na tých, ktorí sú na špičke ľadovca. „Attila teraz so mnou zápasiť nechce, čo chápem, takže kto je tam pod ním? Mňa nezaujíma nejaká trojka, štvorka, či päťka. Na druhom mieste je ten Nemec, Timo Feucht, alebo ako sa to volá, tak to je človek, ktorý ma zaujíma.“ 

Vémola sa vyjadril aj k pravdepodobnému titulovému zápasu vo váhe do 84 kilogramov, kde to vníma úplne rovnako a chce si vziať opasok Oktagonu. Tento postup je úplne pochopiteľný a snáď sa medzi nami nenájde nikto, kto by spochybňoval rozhodnutie promotérov dať Karlosovi titulovú šancu. Aj to by bol určite jeden zo spôsobov, ktorým by Terminátor začal „klopať“ Attilovi na okno. Podľa jeho vlastných slov si to teraz ešte nemôže dovoliť. 

„Najskôr musím mať zahojené rameno a byť v zápasovej forme, keby si rozmyslel, že do toho ringu skočí. Ak si to nebude chcieť rozmyslieť, tak budem musieť poraziť všetkých, ktorí sú za jeho chrbtom.“ Karlosovi skrátka nemožno uprieť snahu a zapálenie pre dosiahnutie vysnívanej odvety. 

Ak sa pozrieme, kto by sa mohol s Teminátorom najbližšie stretnúť, tak to skutočne vyzerá na spomínaného Feuchta, ale podľa slov promotérov by sa do poloťažkej váhy mohol vrátiť Viktor Pešta a uvidieť by sme mali aj Jeremyho Kimballa. O opasok strednej váhy by mal Karlos zabojovať s víťazom súboj Milan Ďatelinka vs. Grzegorz Siwy

Attila Végh a Karlos Vémola
Attila Végh a Karlos Vémola | zdroj: OKTAGON MMA
Náš youtubeOdoberať