Main Content

Vedenie Manchestru City reagovalo na vylúčenie z Ligy majstrov

piatok, 14. február 2020 20:28 | Autor: TASR

Pep Guardiola
Pep Guardiola | zdroj: TASR

Nyon 14. februára (TASR) - Európska futbalová únia (UEFA) na najbližšie dve sezóny vylúčila Manchester City z európskych pohárových súťaží.

Úradujúci anglický majster pyká za vážne porušenie pravidiel finančnej fair play. Okrem toho klub dostal aj pokutu 30 miliónov eur. "Citizens" sa voči rozhodnutiu nezávislej komisie UEFA môžu odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS) a ihneď po vynesení verdiktu vyhlásili, že túto možnosť využijú. Informovala agentúra AFP.

Trest od UEFA sa vzťahuje na sezóny 2020/2021 a 2021/2022, City nebude môcť účinkovať v Lige majstrov a ani v Európskej lige. "Nezávislá komisia po posúdení všetkých dôkazných materiálov dospela k rozhodnutiu, že Manchester City sa dopustil vážnych porušení pravidiel finančnej fair play a licenčných predpisov nadsadením príjmov zo sponzorských zmlúv v účtovných knihách a ďalších dokumentoch, ktoré klub dodal UEFA v rokoch 2012 až 2016," píše sa vo vyhlásení UEFA. Tá už v minulosti potrestala klub za porušenie finančnej fair play pokutou takmer 50 miliónov libier.

Vedenie City v reakcii na trest uviedlo, že je z verdiktu "zaujatého procesu" sklamané, ale nie prekvapené. "Je to prípad iniciovaný zo strany UEFA, boli sme obžalovaní zo strany UEFA a aj odsúdení zo strany UEFA. Teraz, keď sa skončil tento predpojatý proces, využijeme právo na nestranný posudok od CAS a v najrýchlejšom možnom čase sa voči rozhodnutiu odvoláme," uviedol manchesterský klub vo svojom stanovisku.