Main Content

KTO TO JE |Chelsea získala Ziyecha, ohromne produktívneho technika

piatok, 14. február 2020 11:24 | Autor: Jakub Vaverka

Futbalisti Ajax Amsterdam
Futbalisti Ajax Amsterdam | zdroj: TASR

Z času na čas sa stane, že namiesto dlhodobých prestupových špekulácií sa dva známe kluby dohodnú na prestupe veľkej "transferovej ryby" aj mimo prestupové obdobie. Takým prípadom je odchod Hakima Ziyecha z Ajaxu Amsterdam do Chelsea, ku ktorému dôjde po sezóne.

Včera, vo štvrtok 13.februára 2020, londýnska Chelsea a holandský Ajax Amsterdam prostredníctvom svojich oficiálnych kanálov informovali, že marocký reprezentant Hakim Ziyech prvého júla odíde do anglickej Premier League, kde sa stane hráčom The Blues. Modrí za Ziyecha zaplatia 40 miliónov eur, pričom podľa portálu Transfermarkt je súčasná trhová hodnota tohto futbalistu o desať miliónov eur vyššia.

26-ročný rodák z holandského mesta Dronten má s Ajaxom platný kontrakt do konca júna 2022, pričom už dlhší čas sa špekulovalo o jeho možnom odchode inam. Dôvodom bola predovšetkým uplynulá úspešná sezóna, v ktorej si Ziyech s Ajaxom Amsterdam zahrali v semifinále Ligy majstrov. V tomto ročníku Champions League si Chelsea hráča mohla obzrieť zblízka, pretože oba kluby na seba narazili v skupinovej fáze. 

Technicky zdatný technik, ktorý reprezentuje Maroko, kde má korene, odohral doposiaľ za Ajax Amsterdam 160 zápasov, v ktorých si zapísal 48 gólov a úctyhodných 82 asistencií. Počas tohto obdobia bol 16-krát napomenutý žltou kartou a vylúčili ho iba raz. Predtým, keď Ziyech hrával v konkurenčnom klube Twente, Hakim odohral 76 stretnutí s výbornou bilanciou 34 gólov a 30 prihrávok.

Jedná sa o veľmi produktívneho hráča, ktorý góly pripravuje aj ich sám dáva, okrem toho, vo vyrovnaných zápasoch sa na seba nebojí zobrať zodpovednosť a technické finesy z neho robia ťažko čitateľného futbalistu. Vzhľadom na Ziyechov vek, 26 rokov, bude tento Maročan patriť na Stamford Bridge medzi skúsenejších futbalistov.

Učiť sa od neho môžu aj mladíci ako Mount, Pulišič či Hudson-Odoi s Abrahamom. Chelsea získala kvalitného futbalistu v ideálnom kariérnom veku. K tomu treba pridať, že prichádza za veľmi rozumnú finančnú čiastku a ako sme už spomínali vyššie, je nesmierne produktívny. 

Náš youtubeOdoberať