Main Content

VIDEO: Legendy Vancouveru sa dočkali veľkej pocty. Tamojšiu arénu už zdobia dresy bratov Sedinovcov

štvrtok, 13. február 2020 11:19 | Autor: Marek Ďaďo

Vyradenie dresov bratov Sedinovcov
Vyradenie dresov bratov Sedinovcov | zdroj: TASR

Už len dokázať stráviť väčšinu svojej kariéry v zámorskej NHL sa považuje za úspech. Stať sa však klubovou a aj ligovou legendou, to už chce väčšia dávku umenia, charizmy a tvrdej práce. Bratia Sedinovci k takýmto typom hráčom rozhodne patrili a dobre si to uvedomuje aj vedenie Vancouveru, ktoré pre nich prichystalo nádhernú ceremóniu. 

V kanadskej metropole včera fanúšikovia zažili pekný večer. Vancouver síce vyhral nad Chicagom pomerom 3:0, ale oveľa viac zaujala ceremónia, počas ktorej si organizácia uctila klubové legendy, Daniela a Henrika Sedinovcov. Ako uvádza aj portál TSN, čísla 22 a 33 odteraz zdobia strop Rogers arény, kde populárne bratské duo strávilo všetkých 17 sezón NHL. 

Pri vzdávaní pocty švédskym legendám boli prítomní aj majitelia Canucks, Francesco a Paolo Aquiline, ligový komisionár Gary Bettman (aj jeho zástupca Bill Daly), hrdí rodičia, starší bratia, ženy, deti, súčasné vedenie Vancouveru, či bývalí spoluhráči. 

Bratia Sedinovci počas svojich kariér pozbierali množstvo ocenení, ako napríklad Art Ross Trophy (získali ju obaja), 2x King Clancy Trophy za príkladné vodcovstvo a prínos hokejovej komunite (Henrik si cenu prebral v roku 2016 a o 2 sezóny neskôr sa o ňu obaja podelili), Hart Trophy (Henrik 2010), cenu Teda Lindsayho (Daniel 2011). Bývalí šikovní útočníci majú v zbierke aj zlato z olympijských hier v roku 2006. 

Bratia Sedinovci
Bratia Sedinovci | zdroj: TASR

Sú to skvelí ľudia. Úprimne, sú to dvaja najlepší ľudia v celom hokeji. Nemôžem o nich povedať jedinú zlú vec, tak veľa ma toho naučili iba tým, že som sa na nich pozeral,“ povedal RyanKesler. „Pre ľudí z Britskej Kolumbie, prišli sme sem v roku 1999 a od prvého dňa sme sa cítili ako doma. Chceli by sme sa vám poďakovať. Hrať pred vašimi očami bola skutočná česť,“ zaznelo z úst Henrika.

Dresy famóznych súrodencov po novom visia pod strom domáceho stánku spoločne s 19-kou Markusa Naslunda, 10-kou Pavela Bureho, 16-kou Trevora Lindena a 12-kou Stana Smyla

Ceremónia pre bratov Sedinovcov
Ceremónia pre bratov Sedinovcov | zdroj: TASR
Náš youtubeOdoberať