Hetrik Benna za Dallas, v Anaheime po kolapse Bouwmeestera nedohrali

streda, 12. február 2020 07:20 | Autor: TASR

Tyler Seguin a Jamie Benn
Tyler Seguin a Jamie Benn | zdroj: TASR

New York 12. februára (TASR) - Hokejisti Dallasu v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom vyhrali v zámorskej NHL nad Carolinou 4:1. Šiestym kariérnym hetrikom sa na tom podieľal útočník Jamie Benn. Sekera odohral 15:34 min a mal dve strely na bránku.

Duel medzi Anaheimom a St. Louis nedohrali. Za stavu 1:1 v prvej tretine ho prerušili po kolapse obrancu hostí Jaya Bouwmeestera. Toho museli zo striedačky odniesť na nosidlách a transportovať do nemocnice, bol ale pri vedomí. Tridsaťšesťročný Bouwmeester tesne predtým absovoval dlhé striedanie. Oba tímy potom odišli do šatní a na ľad sa už nevrátili.

Tampa Bay uspela na ľade Pittsburghu 2:1 po predĺžení, v ňom rozhodol o triumfe hostí Yanni Gourde. Pre Tampu to bolo ôsme víťazstvo za sebou. Brankár Andrej Vasilevskij k tomu pomohol 35 zákrokmi a bodoval už v 19. dueli v sérii. Slovenský obranca Erik Černák odohral za hostí viac ako 23 minút, mal jednu strelu, dva bodyčeky a dve zblokované strely.