sobota, 8. február 2020 20:36 | Autor: TASR

Hráči Leverkusenu
Hráči Leverkusenu | zdroj: TASR

Berlín 8. februára (TASR) - Nemecká futbalová bundesliga mala v sobotu na programe zápasy 21. kola. Werder Brémy prehral s Unionom Berlín 0:2 a pripísal si na svoje konto tretiu prehru v sérii.

Brémy sa v tabuľke zosunuli na predposlednú, 17. priečku, keď na posledný Paderborn majú náskok len jedného bodu.

Ten remizoval na ihrisku Schalke 1:1, keď na gól domáceho Ahmeda Kutucu odpovedal deväť minút pred koncom riadneho hracieho času Klaus Gjasula. Po štyroch prehrách v rade sa z víťaztsva tešili hráči FSV Mainz, ten vyhral na ihrisku Herthy Berlín 3:1 vďaka hetriku švédskeho stredopoliara Robina Quaisona.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu videli diváci leverkusenskej BayArene strelecké preteky medzi domácim Bayerom a Borussiou Dortmund, v ktorých napokon zvíťazili domáci 4:3. Leverkusen sa ujal vedenia v 20. minúte, keď sa po rýchlom protiútoku presadil Kevin Volland. O dve minúty však po rohovom kope vyrovnal prudkou hlavičkou Mats Hummels a o ďalších jedenásť minút posunul hostí do vedenia Emre Can. Domáci však v závere prvého polčasu vyrovnali opäť zásluhou Vollanda. Po zmene strán sa v 65. Dortmund po druhý raz v zápase dostal do vedenia, keď z rohu päťky presne namieril Raphael Guerreiro. Leverkusen však predviedol obrat, keď najskôr v 81. minúte vyrovnal Leon Bailey a o minútu na to urobil gólovú bodku zápasu presnou hlavičkou Lars Bender.

Bundesliga - 21. kolo:

Hertha Berlín - FSV Mainz 1:3 (0:1)
Góly: 84. Bruma (vlastný) - 17., 82., 90.+4 Quaison (tretí z 11 m), ČK: 89. Wolf (Hertha)

Schalke 04 Gelsenkirchen - SC Paderborn 1:1 (0:0)
Góly: 63. Kutucu - 81. Gjasula

Werder Brémy - Union Berlín 0:2 (0:0)
Góly: 52., 72 Bulter

SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (1:0)
Gól: 40. Waldschmidt (z 11 m)

VfL Wolfsburg - Fortuna Düsseldorf 1:1 (0:1)
Góly: 50. Steffen - 13. Zimmermann, ČK: 48. Pongracic (Wolfsburg)

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 4:3 (2:2)
Góly: 20., 43. Volland, 81. Bailey, 82. Bender - 20. Hummels, 33. Can, 65. Guerreiro