Produktívny Tatar predĺžil sériu, vydarený comeback Fehérváryho do NHL!

streda, 5. február 2020 06:49 | Autor: TASR

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar | zdroj: TASR

New York 5. februára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar asistoval v noci na stredu v NHL. Jeho Montreal zvíťazil na ľade New Jersey Devils 5:4 po nájazdoch. Dvadsaťdeväťročný útočník dosiahol 50. bod v tejto sezóne (20+30) a bodoval v piatom zápase v rade. Víťazný nájazd premenil Iľja Kovaľčuk.

Canadiens v zápase prehrávali 0:3, no v tretej tretine dokázali otočiť stav. V 50. minúte poslal "habs" do vedenia Christian Folin, na jeho zásah asistoval Tatar.

Bodoval aj obranca Tampy Bay Erik Černák, ktorý sa asistenciou podieľal na domácom víťazstve nad Vegas 4:2. Dvadsaťdvaročný zadák bol pri úvodnom góle zápasu Nikitu Kučerova. Na ľade strávil 21:04 minúty. V tejto sezóne má na konte 11 bodov s bilanciou 5+6.

Washington na svojom ľade prehrával s Los Angeles ešte v 54. minúte 1:2. Potom však zaúradoval Alexander Ovečkin a čistým hetrikom v rozmedzí necelých piatich minút rozhodol o triumfe domácich 4:2. Pred svojím prvým zásahom pritom nemal na konte ani jednu strelu na bránku. V drese Capitals sa predstavili aj Martin Fehérváry a Richard Pánik. Dvadsaťročný obranca Fehérváry odohral 19:55 minúty a pripísal si dve trestné minúty a dva plusové body. Pánik bol na ľade 14:04 minúty a mal mínusku.

Tridsaťštyriročný Ovečkin strelil 40. gól v tomto ročníku, v uplynulých siedmich zápasoch sa presadil štrnásťkrát. Celkovo má na konte v profilige 698 gólov a je ôsmy v historickej tabuľke, za siedmym Mikeom Gartnerom zaostáva o desať gólov.

Z víťazstva sa tešil Zdeno Chára, ktorého Boston doma zdolal Vancouver 4:0. V bránke dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask a predviedol 25 zákrokov. Chára odohral 20:20 minúty. Bruins vyhrali štvrtý zápas za sebou, v tabuľke Východnej konferencie sú o bod druhý za Washingtonom.

Dallas prehral v New Yorku s Islanders 3:4 po predĺžení. Andrej Sekera v drese hostí absolvoval na ľade 15:30 minúty.